Witam serdecznie wszystkich sympatyków biało-zielonych. Oddaję Wam dziś moje wspomnienia, z niespełnionych do końca, ale jakże radosnych i słonecznych lat siedemdziesiątych. To były wspaniałe czasy. Popularność naszej drużyny biła wtedy rekordy i chociaż nie graliśmy w I lidze nikt nie miał wątpliwości, że kibice Lechii to ścisła krajowa czołówka, dla wielu (nie tylko z Gdańska) najlepsi w kraju.

Nie tylko liczni, ale i nadzwyczaj wierni. Życzę Wam z całego serca, żeby ta niepowtarzalna atmosfera powróciła na stadion przy ul. Traugutta.

Pisałem te teksty z pamięci, a ta jak wiadomo jest ułomna. Na pewno, gdybym robił wówczas notatki ów zapis byłby o wiele precyzyjniejszy i pełniejszy. Jednak wszystko, co piszę, jest zgodne z prawdą i starałem się pisać jak najobiektywniej. Za wszelkie niedokładności i braki najmocniej przepraszam.

To nie są teksty dla chuliganów. Jeśli ktoś spodziewa się szczegółowych opisów bójek, ataków na pociągi, wybijania szyb, interwencji MO - rozczaruje się. Chociaż nie do końca, bo pewnych wydarzeń nie sposób pominąć. Chcę w formie opisowej, a nie suchych liczbach, wyrazić wzloty i upadki naszej ukochanej drużyny, ofiarność kibiców i ich problemy, pewne rzeczy nie zawsze miłe, które pamięta coraz mniej osób odwiedzających do dziś nasz stadion, oraz własne spostrzeżenia i refleksje. Życzę miłej lektury, starszych kibiców proszę o uzupełnienia i ewentualne poprawki.

Waldemar "Tangens" Mroczek

Wspomnienia Tangensa

  1. Najdłuższy dzień w roku - Finał Pucharu Polski Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:1

  2. Przerwana Dekada - Pobratymcy

  3. Przerwana Dekada - Koniec kwarantanny

  4. Przerwana Dekada - Klub Kibica

  5. Przerwana Dekada - Lubelski dreszczowiec

  6. Przerwana Dekada - Kosmonauci

  7. Przerwana Dekada - Nie chcemy Polakowa!

Wspomnienia Tangensa wcześniej publikowane na starej wersji strony Lechia.gda.pl

Waldemar 'Tangens' Mroczek
Waldemar 'Tangens' MroczekOd 1970 kibic Lechii
ur. w 1956 roku w Gdańsku. Wykształcenie wyższe matematyczne. Od 1970 kibic Lechii. Aktywny działacz Klubu Kibica, pełnił w nim funkcje przewodniczącego sekcji historyczno-propagandowej oraz porządkowej. Był z Lechią praktycznie we wszystkich regionach Polski. Od 1986 mieszka w Świnoujściu. Jest spikerem na meczach tamtejszej Floty, współpracuje z lokalnymi mediami, w przeszłości zaś organizował plebiscyty na Sportowca Roku na Wyspach.