Po blisko dziesięciu latach zbierania danych mamy przyjemność zaprezentować wam Mapę Pamięci Lechii Gdańsk, czyli miejsce, w którym znajdziecie informacje o lokalizacjach grobów sportowców (piłkarzy i trenerów) oraz działaczy związanych z Biało-Zielonymi.

Mapa pomaga odnaleźć poszczególne groby dzięki dodaniu współrzędnych geograficznych wraz z opisem lokalizacji na danym cmentarzu.

Profil każdej osoby wzbogacony jest o zdjęcia grobu, skrócone opisy, ale także link prowadzący do szczegółowych statystyk na naszej stronie.

Mamy świadomość tego, że mapa nie jest i nigdy nie będzie kompletna. Zbieranie danych to przede wszystkim wyszukiwanie rodzin sportowców i działaczy, którzy już zmarli. Namierzanie cmentarzy i dokładnej lokalizacji grobów to kolejne czasochłonne tematy. Warto dodać, że część osób zmarła za granicą a kilka uznano za zaginione.

Dlatego też zachęcamy wszystkich zainteresowanych zarówno do odwiedzania grobów, które są już naniesione na Mapę Pamięci, ale szczególnie do pomocy w jej uzupełnianiu. Według naszych danych nie żyje już ponad 150 osób związanych z Lechią (piłkarzy, trenerów i prezesów).

Aktualnie prezentujemy sylwetki 120 osób. Sukcesywnie chcemy dodawać kolejne.

Każdy może pomóc

Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze uwagi. Zdajemy sobie sprawę, że łatwo popełnić błąd. Jeżeli zatem kogoś brakuje, dajcie nam znać. Musicie jednak zdać sobie sprawę, że nasza wiedza o osobach związanych z Lechią jest ograniczona. Są przypadki, gdy znamy tylko nazwisko, czasem mamy też imię, ale co z tego skoro nic więcej nie mamy.

Dodatkowo część rodzin nie informuje o śmierci bliskich, stąd zdarza się, że przypadkowo trafiamy na takie informacje.

Uruchomiliśmy niedawno profil na Patronite.pl gdzie każdy chętny może nas wesprzeć.

Wspieraj Autora na Patronite

Pamiętaj, że możesz nas wspierać finansowo. Bieżąca działalność portalu niesie za sobą spore koszta, a samo tworzenie takiej mapy wymaga również zaangażowania czasu i finansów.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora