publikacje

Publikacje

Na poniższej podstronie znajdziecie opisy publikacji, które każdy kibic Lechii Gdańsk powinien przeczytać i mieć w swojej biblioteczce. Zebraliśmy tutaj zarówno książki o tematyce kibicowskiej jak i czysto piłkarskie.

Pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy na wszelkie uwagi i sugestie do tego działu. Zdajemy sobie sprawę, że mogą pojawić się błędy lbu braki - dlatego piszcie.

 

Tom 9 Historii Sportu to opis początków piłkarstwa na obszarze nazywanym dzisiaj Pomorzem Gdańskim. Autorzy zajęli się narodzinami i pierwszymi latami egzystencji futbolu w takich dużych dzisiaj miastach jak: Gdańsk, Toruń, Słupsk, Elbląg, Grudziądz, Bydgoszcz, ale także mniejszych – Sopot, Wejherowo, Tczew, Kwidzyn, Tuchola, Kartuzy…

Na zakończenie budowy najpiękniejszego stadionu piłkarskiego w Polsce, wydany został okolicznościowy album dokumentujący cały proces budowy stadionu.

Piłkarskie życie Sebastiana Mili to prawdziwa huśtawka nastrojów. Był bohaterem kibiców, gdy pięknym strzałem z rzutu wolnego eliminował Manchester City z europejskich pucharów i strzelał gola Niemcom w zwycięskim spotkaniu na Stadionie Narodowym za kadencji Adama Nawałki, ale nie zawsze wyglądało to tak różowo.

Wszystko, co wiedziałbyś o piłce nożnej, gdyby cię nie oszukiwano. Taki podtytuł nosi książka Grzegorza Szamotulskiego, którą były bramkarz napisał z pomocą Krzysztofa Stanowskiego. Trzeba przyznać, że powyższe zdanie idealnie oddaje charakter tego dzieła. Szamo to publikacja zdecydowanie wyróżniająca się na tle pozostałych pozycji sportowych – nie tylko swoją formą, ale przede wszystkim barwnością.

Szkice z dziejów pomorskiej piłki nożnej 1903-2015 - tak brzmi podtytuł tej jubileuszowej publikacji wydanej z okazji 70-lecia działalności Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Co ciekawe, opisano w książce nie tylko czasy po 1945 roku, ale również najwcześniejsze wydarzenia w historii futbolu na Pomorzu.