publikacje

 

Każdy z nas zapamiętał jakiś mecz. Czy to było 10, 20, 30 lat temu, czy chociażby w ubiegłym roku. Są wśród Was kibice z wieloletnim stażem, ale są też tacy, którzy przygodę z Lechią zaczęli całkiem niedawno. Część z Was ma ciekawe wspomnienia z wyjazdów, jak wiadomo sama ich otoczka to temat rzeka. Ale i mecze domowe bardzo często dostarczają przeżyć, które na lata zostają w naszej pamięci. Czy to dramaturgia meczu, czy to własne ciekawe przygody dookoła meczowe.  Tematów jest z pewnością wiele.

Opisz taki mecz, jeśli masz dodaj zdjęcia, przyślij nam, a my podzielimy się tym z resztą kibiców na naszej stronie.

W latach 50-tych drużyna Lechii Gdańsk rozgrywała wiele meczów towarzyskich. Spora część z nich to były mecze z drużynami zagranicznymi. Tak było też na początku maja 1955 roku, gdy korzystając z przerwy w rozgrywkach Biało-Zieloni wybrali się do NRD celem rozegrania dwóch meczów towarzyskich.

Czytaj więcej...

W styczniu 1998 roku, po meczu koszykówki Czarnych Słupsk z AZS Koszalin wybuchły kilkudniowe zamieszki w Słupsku. Bezpośrednią przyczyną była śmierć jednego z kibiców, 13-letniego Przemysława Czai (ur. 7 lipca 1984) oraz próba zatuszowania przez policję i prokuraturę jej okoliczności.

Czytaj więcej...

Ach co to był za mecz! Kto był został na Lechii na zawsze, kto nie – pewnie do dziś żałuje. Ale po kolei. To była ⅛ finału Pucharu Polski. W zakończonych właśnie rozgrywkach rundy jesiennej Lechia była liderem, trzeciej ligi, ale zawsze. Za to Śląsk Wrocław liderował ekstraklasie, która na arenie międzynarodowej znaczyło nieco więcej niż dziś.

Czytaj więcej...

Apek! Apek! Apek! Stadion przy Traugutta. Koniec lat pięćdziesiątych, cała dekada sześćdziesiątych i ciut, ciut siedemdziesiątych jeszcze. Dla kibiców Apek właśnie. Tak go zwali. Wtedy na szczytach popularności.

Czytaj więcej...