Aleja Gwiazd Lechii Gdańsk to niejako pomnik wystawiony dawnym piłkarzom grającym w biało-zielonych barwach oraz trenerom pracującym przy Traugutta. Wszyscy ci zawodnicy, z których wielu już nie żyje, grali przy wypełnionych, często do ostatniego miejsca, trybunach. Byli w sercach i na ustach wszystkich kibiców Lechii, i to nie jednego lecz wielu pokoleń.

Dziś pamięć o ich efektownych akcjach, bramkach, paradach a przede wszystkim o przywiązaniu do biało-zielonych barw jest - mimo woli - spychana na margines. O istnieniu Alei Gwiazd Lechii na stadionie przy ul. Traugutta mało kto wie. Nawet jeśli ktoś zapuści się w tamten malowniczy zakątek Wrzeszcza i odwiedzi dawny stadion Lechii może mieć kłopot, by w ogóle zauważyć gwiazdy położone przy metalowej bramie.

Na poniższej podstronie zebraliśmy informacje o wszystkich Lechistach, którzy są upamiętnieni w Alei Gwiazd na Traugutta 29. Znajdziecie tutaj również informacje kiedy miało miejsce odsłonięcie danej gwiazdy oraz odnośnik do szczegółowej sylwetki każdej z wyróżnionych osób.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy wielu z Was do odwiedzin naszej Świątyni i jednocześnie zmotywujemy innych do kontynuowania tej pięknej tradycji.

Piłkarze i trenerzy Lechii, którzy mają swoje gwiazdy przy Traugutta

26 maja 2002 roku

 

19 października 2002 roku

 

22 czerwca 2003 roku

 

3 kwietnia 2004 roku

 

 

16 października 2005 roku

 

11 marca 2007 roku

 

23 maja 2009 roku

 

23 maja 2010 roku

 

4 września 2010 roku

 

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora