Porażka wliczona w koszty. Wiem, jak to brzmi, ale jeśli ktoś stawiał nas w roli faworyta do zwycięstwa w tym meczu, to musiałby żyć w innej rzeczywistości. Jedynym argumentem, który był na naszą korzyść to zmiana trenera i efekt nowej miotły. Pogoń musiała wygrać, bo cały kraj patrzał, a porażka w pierwszym meczu na nowym stadionie, z ostatnią drużyną w tabeli nie byłaby powodem do dumy. Mimo wszystko da się z tego spotkania wyciągnąć jakieś pozytywy.

Na przykład to, że szczecinianie mieli ogromny problem z tworzeniem sobie dogodnych sytuacji podbramkowych. Niestety niezawodny Kristers Tobers postanowił pomóc Pogoni, prezentując im dwa gole. Ogólnie jakby nie patrzeć to było to jedno z najlepszych spotkań Lechii w tym sezonie, co też dużo mówi o naszej formie. Uważam też, że jeśli w sobotę zagralibyśmy ze słabszym rywalem, to punkty pojechałyby do Gdańska. Niestety, jest to tylko gdybanie, a rzeczywistość jest taka: my stoimy, a liga odjeżdża.

Dusan Kuciak - 5

Miałem problem z ocenieniem wczorajszego meczu Dusana, bo z jednej strony obronił kilka ciężkich do obrony bramek, ale z drugiej zawinił przy drugiej bramce. Ostatecznie przypadła mu ocena wyjściowa.

Rafał Pietrzak - 3

Pietrzak jest wyjątkowy. Gdy Lechia gra słabo, on gra dobrze. Gdy Lechia gra dobrze, to on gra słabo. Nie wiem, o co chodzi? Czy jest to jakiś sposób na wyróżnienie się na boisku?

Kristers Tobers - 1-

Dramatyczny. Nic dodać, nic ująć. Najlepszy piłkarz Pogoni na boisku. Zawalił dwie bramki, a później dawał się omijać niczym dziecko. Nie wyobrażam sobie, jak słaby musi być Abu Hanna, który przegrał rywalizację z Łotyszem.

Conrado - 2

W ofensywie nie istniał, w defensywie nie istniał. Prócz regularnych strat nie wiem, co Brazylijczyk robił na boisku.

Hernik Castegren - 7

Tyle było memów, tyle było śmiechu, aż nareszcie nastał dzień debiutu Hernika. Był to szokująco dobry występ. Przy Tobersie wyglądał jak Chiellini, nie przegrywał pojedynków powietrznych, potrafił zagrać na wyprzedzanie, popełnił zaledwie jeden błąd, po którym Pogoń stworzyła jakiekolwiek zagrożenie dla naszej bramki. Jest ktoś mi w stanie wytłumaczyć, czemu Szwed był tak długo bez gry???

David Stec - 1

Czy ja muszę coś tu pisać??? Mam deja vu zawsze, gdy piszę o Davidzie. Wydaje mi się, że posada prawego obrońcy Lechii to jedna z najbardziej komfortowych fuch w Gdańsku. Brak rywalizacji i presji, bo przecież taki Bartosz Brzęk gra w golfa, a Filip Koperski jest wiecznie kontuzjowany.

Joeri de Kamps - 7

Proszę Panie Boże niech nam ten de Kamps nie “zgdańczeje”. Przyjemnie ogląda się jego grę. Potrafi czytać grę, dyktować tempo akcji i walczy o każdą piłkę. Holender to jeden z piłkarzy, na których warto budować tą drużynę.

Jarosław Kubicki - 2

Kubicki po ostatnich meczach wrócił do swojej normalnej formy, czyli zagrał słabo. Widać, że bardzo się starał zrobić coś wow, ale niestety nie wiele się mu w tym meczu układało.

Maciej Gajos - 6

Pierwszy mecz jako pełnoprawny kapitan, strzelił bramkę i grał całkiem nieźle. Przez długi czas jednak z przodu mógł liczyć tylko na pomoc Flavio, a to mocno utrudniało rozegranie jakiejś ciekawej akcji.

Ilkay Durmus - 6

Wreszcie Turek wyglądał jak ta wersja siebie sprzed kontuzji. Nie dość, że w obronie wyglądał lepiej od Steca, chociaż nie jest to ciężkie, to w ataku wreszcie wchodził w drybling, a nawet czasem wygrywał pojedynki 1 na 1. Może wreszcie doczekamy się powrotu TEGO Durmusa.

Flavio Paixao - 7

Bardzo dobry mecz Flavio, ma asystę, powinien mieć jeszcze bramkę jakby nie ten spalony. Nie był to też idealny mecz Portugalczyka, w kliku sytuacjach mógł zachować się lepiej. Ostatecznie, jednak Paixao zdecydowanie wyróżniał się na boisku.


Rezerwowi

Christian Clemens - 4

Wow wreszcie dobry mecz Clemensa! To znaczy dobry jak na Niemca! Bo ogólnie raczej jego zmiana nie wniosła dużo dobrego, ale po jego dośrodkowaniu prawie strzeliliśmy bramkę!!!!!!!!!!!

Jakub Kałuziński - 6

Zdecydowanie najlepsza zmiana w tym meczu. Kałuziński wszedł w ten mecz bez większych kompleksów i od razu zaczął działać. Brał grę na siebie i przy tym nie popełniał większych błędów.

Bassekou Diabate - 4

Dużo strat i dużo fauli na sobie. Nie wprowadził tego, na co wszyscy liczyliśmy.

Marco Terrazzino - 5

Wszedł i zszedł.

Dominik Piła - 4

Niewidoczny. Z tego co pamiętam, raz wszedł w drybling i później nic więcej nie zrobił.