"Macie to napisać na początku, każdy jeden. Grzecznie macie napisać, niech spierdalają." - Dusan Kuciak. Nie ma sprawy Dusan, skoro prosisz, to ja nie będę inny. Nie wiem do końca, do kogo jest kierowany ten przekaz. Do kibiców? Do piłkarzy? Obie opcje mogą być dość kontrowersyjne, gdyż kibiców (jako piłkarz) się po prostu nie powinno obrażać, za to piłkarzom takie słowa po takim meczu się nie należą, a poza tym jak takie wypowiedzi byłby odebrane w szatni? Nie była to chyba przemyślana odpowiedź.

Przechodząc, jednak do boiskowych wydarzeń, to był dzień, w którym naszym piłkarzom wreszcie coś przeskoczyło w głowach, wreszcie gra mogła imponować, wreszcie zawodnicy zaczęli walczyć i rzeczywiście grać w piłkę. Nie wiem od czego to zależy, bo kiedy kibice mocno wierzyli i wspierali Biało-Zielonych, gra wołała o pomstę do nieba, a gdy ta wiara podupadła, to Lechia gra możliwe, że najlepszy mecz w tym sezonie, jakby by to nie zabrzmiało, po jednak przegranym spotkaniu. Może chodzi, o presję? Nie wiem, ale z perspektywy czasu, mogliśmy zwątpić wcześniej, bo może wtedy utrzymalibyśmy Ekstraklasę w Gdańsku. 

Dusan Kuciak - 6

Mimo swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, nie zapomnijmy, że Dusan to dobry bramkarz. Wczoraj pokazał się z dobrej strony, miał kilka interwencji przy których musiał popisać się refleksem, a przy bramce Abu Hanny był bez szans.

Rafał Pietrzak - 6

Solidny mecz Rafała, w przeciągu meczu zagrał co najmniej dwa kluczowe podania, z czego ta piłka zagrana na głowę Diabate mogła zaimponować. W obronie nasz lewy obrońca zamknął swoją stronę.

Joel Abu Hanna - 2

Negatywny bohater tego meczu. Mimo tego, że przez całe spotkanie grał na poziomie okej, to ta akcja z samobójem stawia go jako mały symbol tego spadku z ligi. Zawiodła komunikacja, bo Abu nie musiał dotykać tej piłki, gdyż nie doszedłby do niej żaden zawodnik portowców, chociaż to dotknięcie również mogło być bardziej jakościowe.  

Mario Maloca - 5 

Nie był to idealny mecz dla Malocy, ale zagrał powyżej swojego słabego poziomu prezentowanego przez cały sezon. W kilku sytuacjach serce biło mocniej, gdy Chorwat próbował interweniować, ale ostatecznie zagrał solidnie.

Henrik Castegren - 3 

Nie rozumiem tego pomysłu gry Hernikiem na boku obrony. Oczywiście w grze defensywnej prezentuje większy spokój od naszych innych zawodników na tą pozycję, ale na takiego kogoś, jak Kamil Grosicki potrzebujemy kogoś, kto nie rusza się jak wóz z węglem. Wczoraj reprezentant Polski bawił się jak chciał.  

Kristers Tobers - 5

Czy miał już w tym sezonie lepsze mecze? Tak, ale nie był to zły mecz w wykonaniu Łotysza, trzymał naszą grę defensywną w całości. Zdobył też bramkę z minimalnego spalonego.

Jarosław Kubicki - 6

To mogła być jedna z kluczowych zmian w porównaniu do spotkania z Jagiellonią. Kubicki grał z ogromnym zaangażowaniem. Dobrze technicznie, to dzięki niemu wygraliśmy środek pola w tym meczu. Fajnie, że wreszcie złapał formę, szkoda tylko, że tak późno.

MVP meczu

Marco Terrazzino - 6

Razem z Flavio rozkręcali obronę Pogoni swoimi genialnymi zagraniami. Marco w ciągu tego spotkania wykreował 4 bardzo dobre okazje dla swoich kolegów, był cały czas pod grą. Bardzo dobry mecz Niemca!

Bassekou Diabate - 5

Główny bohater pomeczowych dyskusji, jak to już kiedyś napisałem, albo się go kocha, albo nienawidzi. W tym przypadku możemy sobie jasno powiedzieć, że Malijczyk się stara i tworzy zagrożenie pod bramką rywali. Jest nieprzewidywalny, potrafi wygrać drybling i zrobić przewagę, widzieliśmy to w ostatnich meczach. Jednakże ogromnym głazem w jego ogródku są jego decyzje i jakość piłkarska w ostatnich dotknięciach piłki. Powinien mieć wczoraj albo bramkę albo asystę, za to z drugiej strony, gdyby na jego miejscu grał np. Kevin Friesenbichler Lechia stworzyłaby mniejsze zagrożenie.

Flavio Paixao - 6

Odpalił, zdecydowanie to był ten Flavio, jakiego pamiętamy jeszcze za najlepszego okresu pracy trenera Tomasza Kaczmarka. Dyktował tempo gry, kapitalnie rozgrywał piłkę, rozumiał się z kolegami, był pod grą. To był jeden z game changer’ów tego meczu.

Łukasz Zwoliński - 3 

Zawiódł mnie tym występem, już nie chodzi o to, że nie zdobył bramki, ale o to, jak mało zrobił dla drużyny. Nie zrobił nic za co byłoby go trzeba chwalić. Może dwa razy swoim pressingiem na Stipice spowodował strach u fanatyków Pogoni, ale to tylko tyle.


Rezerwowi

Maciej Gajos - 3

Bardzo mizerna zmiana, wszedł za Flavio, który grał bardzo dobry mecz i swoim wejściem zniósł naszą grę ofensywną o poziom w dół.

Joeri de Kamps - 3

Zmiana bez większej historii. Warto zaznaczyć, że po wejściu de Kampsa na pozycję  defensywnego pomocnika Lechia straciła bramkę.

Dominik Piła - 3 

Wszedł na praktycznie 20 minut i czy coś zrobił? No niezbyt.

Jakub Bartkowski - 4

Wszedł i zszedł.

Kacper Sezonienko - 4

Wszedł i zszedł.