Lechia Gdańsk przegrała 0:1 z Pogonią Szczecin po samobójczym trafieniu Joela Abu Hanny i wciąż traci 5 punktów do bezpiecznej lokaty. Przegrana tym bardziej boli, ponieważ była ona po walce. Sytuacja Biało-Zielonych jest coraz gorsza...

Na to spotkanie David Badia zdecydował się na jedną zmianę w porównaniu do poprzedniego meczu. W pierwszym składzie zamiast Kevina Friesenbichlera pojawił się Bassekou Diabate.

Już w pierwszej minucie Biało-Zieloni wywalczyli rzut rożny, po którym nie było żadnego zagrożenia. Wydawałoby się, że Lechia zaatakuje, jednak to goście doszli do głosu. W 3. minucie  po indywidualnym rajdzie Vahan Bichakchyan oddał strzał, który został zablokowany na rzut rożny. Dwie minuty później niecelnie z dystansu przymierzył Mateusz Łęgowski. W 7. minucie po dograniu Rafała Pietrzaka Lechia wywalczyła drugi rzut rożny. Właśnie po tym stałym fragmencie Biało-Zieloni mogli wyjść na prowadzenie, ale obok słupka przymierzył Flavio Paixao. W 10. minucie dwójkową akcję przeprowadzili Kamil Grosicki wraz z Sebastianem Kowalczykiem, po której pierwszy z nich trafił prosto w Dusana Kuciaka i był to pierwszy celny strzał w tym spotkaniu. Po chwili po podaniu Bassekou Diabate tor lotu piłki przeciął Flavio Paixao, a futbolówka przeleciała obok bramki. Po emocjonujących pierwszych 10 minutach tempo spotkania i na następną akcję kibice czekali do 18. minuty, kiedy to Kamil Grosicki trafił w słupek. W 20. minucie Bassekou Diabate świetnie wypuścił Łukasza Zwolińskiego, ale napastnik Lechii stracił piłkę. W 25. minucie goście mieli kolejną okazję do zdobycia bramki. Vahan Bichakchyan odebrał piłkę Bassekou Diabate, a po chwili groźnie uderzył zza pola karnego w boczną siatkę. W 31. minucie po rzucie rożnym niecelnie główkował Flavio Paixao. Później strzały zawodników Lechii lądowały na blokach obrońców Pogoni. Bardzo blisko gola piłkarze Lechii byli w 43. minucie. Po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka w Dante Stipicę trafił Bassekou Diabate. Po chwili nad bramką główkował Kristers Tobers. Tuż przed przerwą gdańszczanie mieli jeszcze jedną okazję. Najpierw strzał Bassekou Diabate został zablokowany, a potem nad poprzeczką uderzył Jaroslaw Kubicki. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

20230415pogogon

Po przerwie pierwszą sytuację stworzyła Lechia. W 48. minucie strzał Mario Malocy obronił Dante Stipica. Sześć minut później gdańszczanie mogli wyjść na prowadzenie, ale Bassekou Diabate nie wykorzystał okazji po bardzo dobrym podaniu Flavio Paixao. W 56. minucie Lechia zdobyła bramkę. Piłkę po strzale Joela Abu Hanny odbił Dante Stipica, a dobijający Kristers Tobers z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał. W 63. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Maciej Gajos trafił w jednego z piłkarzy Portowców. Trzy minuty później Łukasz Zwoliński z pięciu metrów trafił w bramkarza gości. W 67. minucie Łukasz Zwoliński przechwycił niedokładne podanie obrońcy Pogoni i miał bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki, jednak Dante Stipica wyczyścił mu piłkę spod nóg. W 73. minucie Vahan Bichakchyan niecelnie przymierzył z dystansu. W 76. minucie kolejną okazję ma Łukasz Zwoliński i kolejny raz broni Dante Stipica. Nawet jakby piłka wpadła do bramki, to i tak gol nie zostałby uznany, bo były gracz Pogoni znajdował się na pozycji spalonej. W 79. minucie Pogoń mogła wyjść na prowadzenie, ale Dusan Kuciak obronił strzał Kamila Grosickiego, a potem mu pomogli jego partnerzy z obrony, blokując dobitkę na rzut rożny. Niestety w 82. minucie goście zdobyli gola. Lewą stroną przedarł się Kamil Grosicki, a po jego podaniu piłkę do własnej bramki wpakował Joel Abu Hanna. Gwóźdź do trumny mógł wbić Pontus Almqvist, ale uderzył niecelnie. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 i trzy punkty jadą do Szczecina.

Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1  (0:0)

Bramka: Joel Abu Hanna 83' (bramka samobójcza)

Lechia Gdańsk: 12. Dusan Kuciak - 3. Henrik Castegren (90+3' 5. Jakub Bartkowski), 23. Mario Maloca (K), 97. Joel Abu Hanna, 2. Rafał Pietrzak - 6. Jarosław Kubicki, 4. Kristers Tobers (77' 8. Joeri de Kamps) - 10. Bassekou Diabate (77' 11. Dominik Piła), 28. Flavio Paixao (62' Maciej Gajos), 33. Marco Terrazzino (90+3' 79. Kacper Sezonienko) - 9. Łukasz Zwoliński

Pogoń Szczecin: 1. Dante Stipica - 28. Linus Wahlqvist (62' 33. Mariusz Malec), 23. Benedikt Zech, 68. Danijel Loncar, 32. Leonardo Koutris - 8. Damian Dąbrowski (K), 99. Mateusz Łęgowski (57' 10. Luka Zahovic) - 22. Vahan Bichakchyan (84' 13. Konstantinos Triantafyllopoulos), 27. Sebastian Kowalczyk, 11. Kamil Grosicki - 20. Alexander Gorgon (58' 9. Pontus Almqvist)