W sezonie 2023/24 na 99% nie zagramy w Europejskich Pucharach. Wiadomo, po początku sezonu, każdy był na to gotowy, ale nadzieja na zdobycie pucharu była. Niestety, została ona zrównana z ziemią w sposób trudny dla kibiców z wielu powodów: nasza gra, sędziowanie i to jak frajersko oddaliśmy zwycięstwo. Zacznijmy od pierwszej wymienionej przyczyny, czyli gry. Jest to sprawa trudna do oceny, ponieważ graliśmy beznadziejnie dla oka, ale piłkarze zostawili serducho na boisku. Podczas oglądania Lechii z piłką od razu przypomniała się Lechia za kadencji Piotra Stokowca.

Jakby tego było mało, sędziowanie tego spotkania pozostawiało bardzo dużo do życzenia. Moim prywatnym faworytem jest sytuacja, przy której Abu Hanna doznał kontuzji. W jednej akcji nie zauważono ewidentnego spalonego i tego, że piłka opuściła boisko, kabaret. Nie będę już nawet wspominał o Josue, bo szkoda nerwów na tego “piłkarza”. Niestety nie udało nam się i wielka szkoda, że doszło do tego w takich okolicznościach. My musimy skupić się na następnym meczu, który już w niedzielę!!!

Dusan Kuciak - 2

Było tak dobrze, a zrobiło się tak źle. Czemu??? Wiem, że Dusanowi zdarza się czytać artykuły na naszej stronie, więc jeśli czyta ten, to proszę niech wyjaśni, dlaczego wychodził do piłki przy bramce na 2:2? Oglądałem tę sytuację z 15 razy i nadal nie wiem, po co to zrobił? Przy Rose cały czas znajdował się Nalepa, a cała sytuacja miała miejsce na około 12 metrze od bramki. Nawet, gdyby obrońca Legii nie skiksował i zdołałby dośrodkować to i tak Słowak zostawił pustą bramkę. Jeszcze na dobicie, te karne… W takim momencie ewentualny powrót Alomerovica siadłby jak złoto.

Rafał Pietrzak - 6

Dobry mecz. Był wczoraj zawodnikiem, który był odpowiedzialny w praktycznie 100% za funkcjonowanie naszej lewej strony, ponieważ nad nim grał Kałuziński, który robił jako taka fałszywa “10”. W końcówce trochę opadł z sił, ale przy takim meczu jest to naturalne.

Mario Maloca - 4

Przez zdecydowaną większość czasu był to kapitalny mecz Malocy, ale co z tego, gdy znów obejrzeliśmy, jak elektryczny jest Chorwat. Jedna naprawdę głupia akcja i daje darmową bramkę Legii.

David Stec - 6

Dobry mecz Steca, jak na Steca, to nawet bardzo dobre spotkanie. Wiadomo, że w ataku nie był jakoś mocno zaangażowany, jednak jego rolą w tym meczu było bronienie i z tego się wywiązał.

Joel Abu Hanna - 5

Trudno ocenić tak krótki występ. Jak znajdował się na boisku, nie popełnił żadnego błędu i grał poprawnie. Szkoda tego urazu. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego.

Michał Nalepa - 7

Najlepszy z defensorów, którzy rozpoczęli spotkanie od pierwszej minuty. Był pewny siebie i wydawało się, że mógłby wczoraj iść na wojnę. Jedyny błąd to, to do czego sam się przyznał, czyli to, że mógł trochę przyaktorzyć po zachowaniu Josue.

Jakub Kałuziński - 6

Rozkręca nam się Kuba, w szczególności, jeśli chodzi o liczby. Znów notuje na swoim koncie asystę i pokazuję, że nawet w ciężkich meczach potrafi wejść na wysoki poziom. Liczymy na podtrzymanie takiej formy, bo potrzebujemy takiego piłkarza!

Jarosław Kubicki - 5

Bardzo ładna asysta. Spotkanie solidne, ale bez fajerwerków. Beznadziejnie wykonany karny na pewno zostanie mu zapamiętany.

Maciej Gajos - 3

Pretensje za to możemy skierować do Gajosa!!! Nasz kapitan zawiódł!! Nie trafił karnego, a w meczu nie dał praktycznie nic, ani w ataku, ani w obronie. Słaby występ Maćka.

Ilkay Durmus - 7

To jest TEN Durmus, choć początkowo irytował swoimi dryblingami do tyłu, to naprawdę to był kapitalny mecz w jego wykonaniu. Najbardziej aktywny w ofensywie, mimo 125 minut na karku robił jeszcze sprint za piłką. Wszystko to jeszcze udokumentowane pięknym golem, wow, po prostu wow.

Flavio Paixao - 5

Trudny mecz dla napastnika. Rzadko kiedy miał piłkę, ale imponował tym, że kiedy doczekał się futbolówki przy nodze wiedział, co z nią zrobić.


Rezerwowi

Kristers Tobers - 7

Osobiście się bałem przy momencie wejścia Tobersa na boisko, byłem przekonany, że on nie da rady z takim naciskiem. Okazuję się, że poradził sobie wyśmienicie i grał na poziomie Nalepy, a może nawet lepiej. To jaki progres zalicza w tym sezonie Tobers, to jest niepojęte. Większość osób go już skreśliła, a z tego chłopaka może wyrosnąć bardzo dobry pomocnik/obrońca. Szkoda tylko tego urazu z 90 minuty, tak jak u Abu Hanny, oby to nie było nic poważnego.

Łukasz Zwoliński - 6

Jest gol i mimo tego, że po ostatnim meczu został posadzony na ławkę, to swoim wejściem pokazał, że powinien grać od pierwszej minuty. Był nieustępliwy i waleczny, a to sprawiało problemy dla obrońców Legii.

 

Conrado - 6

Wejście Conrado znów zrobiło różnice, to co zrobił Brazylijczyk przy bramce na 2:1, to było piękne, ta “siata” jest zdecydowanie godna zapamiętania. Trochę szkoda, że pod koniec meczu zobaczyliśmy go tylko w grze na czas, ale taka była taktyka, tak bywa.

Henrik Castegren - 5

Szkoda, że Szwed nie ma dłuższej nogi, wtedy może dałby radę sięgnąć tę piłkę na 2:2. Oczywiście nie zawinił przy tej bramce, a wchodząc na boisko nie obniżył poziomu naszej defensywy.

Filip Koperski - 6

Zezłomował Mladenovica. Biedny wymęczony Serb został skazany na pożarcie w pojedynkach z wypoczętym Koperskim. Nawet nie chodzi o same siły, które mieli wtedy obaj piłkarze, ale też o to, że nie było widać po Koperskim, że ma dopiero 18 lat.