Czas wreszcie przejść do wydarzeń boiskowych. Ten mecz dla mnie, to pokazanie, że jakość w piłce jest bardzo ważna. Akademija nie zagrała złego meczu, ba według mnie taka ekipa mogłaby spokojnie znaleźć się w Ekstraklasie. Oczywiście byłby to poziom Górnika Łęczna, albo Termaliki, ale osobiście spodziewałam się gorszej drużyny rywali. Wyszli na nas odważnie i ofensywnie, co zapowiadał trener gości, widać było, że piłkarze chcą się pokazać światu. Nie wiem, czy trener Kaczmarek spodziewał się takiego nastawienia rywali, ale zagraliśmy tak jak powinniśmy zagrać. Nie był to jakiś pogrom.

W naszej grze dalej widać dużo rzeczy do poprawy. Z tego meczu możemy wyciągnąć kilka wniosków: po pierwsze na Rapid będzie trzeba zmienić zestawienie na trochę bardziej defensywne, po drugie trzeba wzmocnić obronę, bo niektóre akcje to był pokaz ich słabej gry. Dysproporcje pomiędzy liniami ataku i obrony było widać gołym okiem i zdecydowanie powinniśmy to jak najszybciej zredukować.

Dusan Kuciak - 8

Bardzo dobry mecz, kilka razy wyciągnął nas z poważnych tarapatów. Oby Słowak dalej był w takiej formie!!!

Rafał Pietrzak - 4

Regularnie prowokował niebezpieczne sytuacje dla rywali. W ofensywie był raczej bezbarwny, do odnotowania na pewno było jedno fajne podanie do Flavio, gdy Portugalczyk strzelił w słupek

Michał Nalepa - 7

Jedyny pozytyw w obronie Lechii. Miał również kilka pomyłek, jednak nie były one tak rażące jak w przypadku dwóch wyżej wymienionych piłkarzy. Naprawdę cieszymy się, że Michałowi udało się wykurować na to spotkanie, bo bez niego byłoby bardzo ciężko.

Mario Maloca - 5

Również Chorwat wczoraj nie dał popisu swoich umiejętności. Byk zbyt elektryczny, a akcja, w której najpierw uderzył piłką w rywala, a później został przez niego "zaszyty", na pewno będzie wypunktowana na analizie pomeczowej.

Dawid Stec - 5

Wszystkie akcje, które przechodziły przez Austriaka były przez niego spowalniane, albo kończone nieudanym dośrodkowaniem. W defensywie był wiecznie spóźniony i musi dziękować Gajosowi, że kilka razy ugasił pożar na jego stronie boiska.

Jakub Kałuziński - 9

Obok Flavio najlepszy na boisku. Gdyby nie sytuacje pozaboiskowe, to właśnie o tym chłopaku mówiono by najwięcej. Rewelacyjny występ! Widać klasę tego zawodnika przy praktycznie każdym kontakcie z piłką. On nie wygląda jak polski junior, w dobrym sensie. Widać u niego taki hiszpański sznyt. Głowa cały czas wysoko, bardzo dobry skan boiska, drybling na wysokim poziomie, nie boi się piłki i często podchodzi do grania. Oby taki talent został z nami do końca sezonu!

Conrado - 7

Nowa pozycja dla Conrado, zwykle grał na lewej obronie, lub lewym skrzydle, dziś zagrał na pozycji w środku pola, jako taki box to box. To jego zaciętość pozwoliła nam otworzyć ten mecz. Do końca pierwszej połowy również było widać jego walkę o każdą piłkę. Później Brazylijczyk trochę zgasł, ale był to dobry mecz w jego wykonaniu.

 

Maciej Gajos - 8

Nie był to jeden z TYCH meczów Gajosa, gdzie to głównie od niego zależało zwycięstwo, ale był to bardzo dobry mecz Macieja. Kilka razy uratował Stecowi tyłek, dając kilka fajnych piłek do przodu. Osobiście ciężko mi się przyczepić do czegokolwiek w tym występie.

Marco Terrazzino - 8

Na takiego Terrazzino liczyłem, często schodzącego do gry i dyktującego tempo wszystkich akcji. Potrafił przytrzymać piłkę plecami do bramki i dobrze odegrać, a jak był odwrócony przodem do bramki, to dawał bardzo dużo dobrego. Na pewno zapamiętana z tego spotkania będzie asysta i ten rajd, który o mały włos mógłby się skończyć bramką.

Flavio Paixao - 10

Druga "10" w historii dawania przeze mnie ocen. Pierwszą zdobył oczywiście Flavio, gość jest rewelacyjny. 3 bramki i 1 asysta, gdzie sytuację miał jeszcze na dwa gole. Po prostu zagrał kolejne fenomenalne spotkanie w Biało-Zielonych barwach. Prawdziwa ikona i legenda Lechii. 

Łukasz Zwoliński - 8

Musimy się cieszyć i chyba pierwszy raz podziękować zarządowi dobrej decyzji, że Zwoliński został w klubie. Jego porozumienie z Flavio jest na bardzo wysokim poziomie i widać je gołym okiem. Wczoraj bramka po asyście Flavio i asysta do Flavio.


Rezerwowi

Kacper Sezonienko - 6

Jak wszedł pokazał, że jest mobilny i bardzo mu zależy na grze i pokazaniu się wszystkim. Dwa razy był bardzo blisko bramki, plus mógł mieć asystę, gdyby Zwoliński uderzył lepiej.

Ilkay Durmus - 5

Turek po zmianie mógł mieć asystę, jednak zagrał zbyt bardzo pod Sezonienkę. Poza tym niewidoczny.

Christian Clemens - 5

Clemens był wczoraj pod grą, ale mało z tego wychodziło.

Jarosław Kubicki - 5

Osobiście nie pamiętam żadnego zagrania Kubickiego w tym meczu.

 

Filip Koperski - 5

Wszedł i zszedł.