Lechia Gdańsk została założona 7 sierpnia 1945 roku. Od tego czasu piłkarze w biało-zielonych trykotach, w ciągu 77 sezonów istnienia Klubu, rozegrali setki meczów ligowych, pucharowych i towarzyskich. Przez drużynę, na przestrzeni lat, przewinęło się kilkuset piłkarzy i kilkudziesięciu trenerów. W oczekiwaniu na emocje pucharowe i nowy sezon ligowy zachęcamy do odwiedzin naszej podstrony 'Osiągnięcia Lechii Gdańsk', która została właśnie zaktualizowana o dane z sezonu 2021/22. Warto znać historię Klubu, któremu się kibicuje!

Jedni się pewnie zaraz zaśmieją - jakież to osiągnięcia ma zespół, który nigdy nie był mistrzem Polski, a zaledwie 2 razy zdobył Puchar Polski?

Cóż, nie ma co ukrywać, Lechia Gdańsk nigdy nie była czołowym polskim klubem piłkarskim. Zespół spadał, awansował, zaliczał gorsze i lepsze momenty. W XX wieku drużyna zanotowała kilka sezonów w III lidze i nikt się wtedy nie spodziewał, że XXI wiek przyniesie wstrząs w postaci odbudowy Klubu od A-Klasy.

Zatem "osiągnięć" na tych wszystkich poziomach rozgrywek jest cała masa. Najwyższe wygrane, przegrane, najdłuższe serie, rekordy czy jubileuszowe mecze i bramki. Można by tak wymieniać w nieskończoność. My na naszej stronie zebraliśmy te najciekawsze i najważniejsze. Jeśli gdzieś mamy błędy dajcie znać. Jeśli czegoś brakuje - również czekamy na kontakt.

Mamy nadzieję, że zebrane tutaj dane Was zaciekawią i zachęcą do analizowania postawy drużyny również pod takim kątem.

Zapraszamy do lektury.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora