Pamiętam, gdy równo rok temu pisałem po meczu z Radomiakiem, że to koniec pewnej ery i dużo może się zmienić w najbliższym czasie, nie spodziewałem się, że ta przyszłość będzie wyglądać właśnie tak. No cóż, tak bywa. Trzeba czekać na następny, może lepszy rozdział w historii Lechii. Wracając do spotkania, to uważam, że nawet Chojniczanka (oczywiście nic jej nie ujmując) ograłaby wczoraj Lecha. Wiem, że kibice Kolejorza i komentatorzy wczorajszego spotkania, uważają że Lech zagrał kapitalne spotkanie, ale to nieprawda.

Popełniali dużo błędów zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Z niektórych zagrań poznaniaków można się było tylko głośno śmiać, na przykład gdy Barry Douglas zaczął dryblować i bez większej presji rywala wybiegł w aut. Nie mieści mi się to w głowie, że wczoraj przegraliśmy aż 3:0. Jak można być tak słabym? Nie wiem i chyba wolę nie wiedzieć.

Dusan Kuciak - 1

Przy bramkach nie miał szans, ale również nie miał jakiś kapitalnych interwencji. Zawiódł jednak jako kapitan, nie zdołał wlać w tą drużynę chociaż krzty chęci walki.

Conrado - 1-

Beznadziejny mecz Conrado. W wyprowadzeniu piłki był tak okropny, że ciężko się na to patrzyło. Dowodem tego są liczby, Brazylijczyk 20 razy podawał, z czego siedmiokrotnie niecelnie.

Michał Nalepa - 1-

Michał kontynuuje serię! 5 żółtych kartek w 5 meczach! Co za gość! Okropnie ogląda się jego zjazd.

Joel Abu Hanna - 1-

Słaby debiut, prawie strzelił samobója ale nie możemy go zbytnio za to rozliczać. Widać było, że jest w klubie od dwóch dni. Ewidentnie nie dogadywał się z resztą defensywy.

Kristers Tobers - 1

No cóż, nie pomógł zbytnio. Był bardzo niewidoczny, prócz momentu, gdy został wkręcony przez Velde, który następnie strzelił bramkę.

David Stec - 1-

Jeden z moich ulubieńców, oczywiście obok Clemensa. Oboje prezentują podobny poziom, ale Austryjak ma to szczęście, że na swojej pozycji praktycznie nie ma rywalizacji. Dawid jest dramatyczny, ani zbytnio pokryć nie potrafi, ani w ofensywie nic nie daje.

Marco Terrazzino - 2

Jest jedyna 2 w tych ocenach! Brawo dla Marco! Po nim jedynym było widać, że coś chciał i miał wystarczające umiejętności. Jedyny pozytywny akcent z całego zespołu.

Maciej Gajos - 1-

Znów zawiódł. Zawalił drugą bramkę i tyle mogę powiedzieć o jego występie.

Ilkay Durmus - 1

Coś tam kręcił, kręcił, ale większego pomysłu nie miał.

Bassekou Diabate - 1-

No cóż Bassa było dużo praktycznie wszędzie. Niestety był to pusty szum. Poza tym żółta kartka i zbyt późny doskok do Kvekveskiriego, który w tej sytuacji strzelił bramkę.

Łukasz Zwoliński - 1

Mecz pełen walki, ale była to walka bez wsparcia. Koledzy nie dawali mu okazji bramkowych, a w dodatku, gdy Zwolakowi udawało się przyjąć piłkę, często przez brak wsparcia ją tracił.


Rezerwowi

Jakub Kałuziński - 1

Dało się zapomnieć, że znajduje się na boisku. Niestety dziś wyglądał łudząco podobnie do swoich kolegów z pomocy.

Kacper Sezonienko - 1

Najbardziej pamiętną sytuacją z tego meczu w jego wykonaniu to moment, gdy próbował powstrzymać Szymczaka wszelkimi sposobami.

Rafał Pietrzak - 1-

Dramatyczne wejście. Zaliczył pełno strat i większość jego podań była nieudana.

Mario Maloča - 1

3:0? Dobry wynik. Bronimy. To chyba pomyślał Tomasz Kaczmarek wypuszczając go na boisko.

Jarosław Kubicki - 1

Nie wiem, co na celu miała ta zmiana. Ogólnie przy takim wyniku liczyłem na debiut Okoniewskiego, czy ogrywanie Neugebauera, a nie wpuszczanie tego typu piłkarzy. Nie mówię tu tylko o Kubickim, a jeszcze o Pietrzaku i Malocy.