Po tym spotkaniu jednego możemy być pewni, piłkarze nie grali na zwolnienie trenera. Co jest poniekąd smutne, ponieważ to oznacza, że z takim wyglądem gry pomęczymy się aż do przerwy na kadrę. Wtedy do klubu ma zostać ściągnięty nowy trener i wtedy możemy się spodziewać efektu nowej miotły, a może czegoś więcej. Ogólnie mecz ten był tak nudny, że z perspektywy telewidza ciężko było na nim nie usnąć. Jedyne, co mogło pobudzić kibiców, to sytuacja z 12 minuty meczu i jego sama końcówka.

Resztę spotkania można wyciąć i zapomnieć. Niestety nie wygląda to wszystko za dobrze. Nie wiem, czy taki remis coś zmieni w głowach naszych piłkarzy, bo Lechii w tym meczu wychodziło niewiele. Szczególnie zawiodła ofensywa, gdzie próżno było szukać pomysłu na rozwiązywanie akcji, a o kreowaniu nawet nie mówię. Ważne, że tym razem obyło się bez kompromitacji w defensywie, chociaż "Zieloni" niespecjalnie naciskali na naszych obrońców. No cóż, może za tydzień uda się przełamać i zdobyć pełną pulę!

Dusan Kuciak - 3

Opaska kapitana zdecydowanie zaszkodziła Dusanowi. Od jej przejęcia jakość Słowaka mocno podupadła, a dziś dziękować musi Michałowi Nalepie, który wybił piłkę z linii, po karygodnym błędzie Kuciaka. Poza tym grał elektrycznie, a piłkarze Warty nie utrudniali mu zdobycia pierwszego czystego konta.

Rafał Pietrzak - 5

Niewiele mogę powiedzieć o jego występie. W ataku był widoczny sporadycznie, a w obronie warciarze nie sprawiali mu wielkich problemów.

Mario Maloča - 5

Maloca również zagrał całkiem, całkiem. Jednak u Chorwata w tym meczu było jeszcze czuć lekką niepewność. W niektórych sytuacjach mógł się zachować nieco lepiej.

Conrado - 6

Jedyny pozytyw naszej ofensywy. Widać było po nim ogromną wolę walki. Nie bał się ciągnąć akcji pod pole karne rywali. Wszystko co dobre dla Lechii zaczynało się od niego.

 

Michał Nalepa - 6

Zakończył swoją passę meczów z "żółtkiem" na koncie. Liczba ta zatrzymała się na 5, a Nalepa wczoraj nareszcie zagrał dobry mecz. Może to początek powrotu Michała na dobre tory.

David Stec - 2

To jest nasz jedyny nominalny prawy obrońca? Chyba pora przejść na trójkę z tyłu. Bardzo dużo strat Steca. Czasem, gdy podłączał się do akcji ofensywnych nie potrafił ich dobrze rozprowadzić. Jednak wczoraj zagrał trochę lepiej w obronie. Chociaż jakby nie Maloca I jego desperacki wślizg to na jego koncie mogłaby być stracona bramka.

Jarosław Kubicki - 2

Byłem w szoku, gdy w drugiej połowie zobaczyłem, że on dalej jest na boisku. Byłem pewny, że zmienił go de Kamps. To tylko pokazuje, że Kubicki jak zwykle gdzieś zniknął.

Maciej Gajos - 3

Nie potrafił przyspieszyć gry. Często wybierał najprostsze rozwiązania. Niestety, tak jak u Kubickiego, niewiele można powiedzieć o jego występie.

Kacper Sezonienko - 3

W nim pokładałem największe nadzieje na to, że rozrusza naszą ofensywę. Niestety, tego nie zrobił. Bardzo mało go było w akcjach, a jak już w nich uczestniczył, nie miał pomysłu na ich rozwiązanie.

Flavio Paixao - 3

Tomasza Kaczmarka nie ma. W takim razie jest Flavio, który magicznie uzdrowił się ze swojej kontuzji. Miał wczoraj okazję, by trochę uciszyć wszelkie pogłoski na temat zwolnienia trenera Kaczmarka i pokazać na boisku, że został ten lepszy. Ostatecznie tego nie zrobił. Na boisku nie wyróżnił się praktycznie niczym.

Łukasz Zwoliński - 2

Miał dwie okazje do strzelenia bramki, nie były one jakieś 100%, ale jednak były. Żadnej z nich nie wykorzystał, a poza tym nie wyróżnił się za bardzo.


Rezerwowi

Bassekou Diabate - 6

Został pochwalony, przez trenera Szulczka za dobre wejście I się nie dziwię, bo on również rozruszał naszą grę. Ostatecznie zabrakło może jednego lepszego przyjęcia piłki, ale Malijczyk pokazuje, że powinien wrócić do podstawowej jedenastki.

 

Marco Terrazzino - 6

Marco już od kilku meczów pokazuje, że jest jednym z niewielu piłkarzy, który jest w jakiejkolwiek formie. Nawet, gdy drużynie wybitnie nie szło on potrafił trochę rozruszać grę. Jeśli Terrazzino nie znajdzie się w pierwszym składzie na najbliższy mecz to będę w ogromnym szoku.

Joeri de Kamps - 6

Bardzo dobry debiut. Prezentował totalnie inny poziom od Kubickiego, czy Gajosa. Miał pomysł na rozwiązanie akcji, a do tego dorzucił wielkie zaangażowanie w odbiór piłki. Możemy mieć z niego sporą pociechę w przyszłości.

Christian Clemens - 3

Clemens nie dostał 1??? Szok i niedowierzanie. Niemiec brał udział w kilku akcjach, głównie dzięki swojemu dobremu ustawieniu i temu, że rywale go nawet nie kryli.

Dominik Piła - 2

Ależ to było słabe wejście. Pełno strat i jeszcze więcej błędnych decyzji. Mam pewne wrażenie, że poziom Ekstraklasy go trochę przerasta.