Tutaj nie ma czego opisywać. To był dramat przez D. W tych dwóch zdaniach zostawiłem więcej serca i zaangażowania, niż piłkarze Lechii na boisku. Straciłem już dwie godziny na oglądaniu tego meczu, więcej nie zamierzam.

Dusan Kuciak - 7

Miał kilka ważnych interwencji. To jest jeden z niewielu piłkarzy, do których nie można się przyczepić po sobotnim meczu.

Conrado - 5

Przez długi czas grał sam na lewej stronie. Wiadomo momentami było ciężko, ale znów Conrado, mimo sytuacji w klubie, zostawił serducho na boisku i to się ceni.

Mario Maloca - 7

Szef to mało powiedziane. Chorwat zaliczył dużo kluczowych interwencji i to głównie dzięki niemu tak długo nie straciliśmy bramki. Jedyne co martwi to to, że zszedł z boiska, prawdopodobnie z jakimś urazem.

Michał Nalepa - 6

Ostatni z grona "nie można się przyczepić". Tak jak Maloca nie zawinił przy bramce, reszta meczu również solidna.

David Stec - 4

Uratował Lechię w pierwszej połowie. Reszta meczu w jego wykonaniu przeciętna. Jeśli Piast stwarzał zagrożenie, co też zdarzało się rzadko, to najczęściej było to przez stronę Austriaka.

Tomasz Makowski - 4

Jeśli to miał być mecz na powrót do składu, to chyba się nie do końca udało. Mimo wszystko i tak był najlepszym i najefektywniejszym z pomocników Lechii we wczorajszym meczu, co pokazuję obraz tego niesamowitego spotkania.

Maciej Gajos - 2

Zagrał jedną ważną piłkę, poza tym dramat. Wpasował się idealnie w ofensywną nieporadność Lechii.

Marco Terrazzino - 1

Wydaje mi się, że jest to jeden z piłkarzy, którzy mocno zareagowali na braki na koncie bankowym. Na przełomie października i listopada był jak szef. Dziś tylko widać, że ma potrzebną jakość, ale nie chce jej pokazywać.

Kacper Sezonienko - 1

Filip Koperski w ciągu 30 sekund zrobił więcej niż Sezonienko. Beznadziejne spotkanie młodzieżowca Lechii.

 

Joseph Ceesay - 3

Mam z nim niemały dylemat, ponieważ jedyne co dobrego się działo pod bramką Piasta to poniekąd jego zasługa. Zdecydowana większość akcji szła jego stroną. Z drugiej strony wydaje mi się, że mógł bez problemu wycisnąć więcej z tego spotkania.

Łukasz Zwoliński - 2

Musiał się często wracać po piłkę, ten fakt mu nie pomagał. Nie zmienia to faktu, że jednak spotkanie w wykonaniu Zwolińskiego było po prostu słabe. Szczególnie szkoda sytuacji gdzie zakopał się gdzieś w polu karnym po dośrodkowaniu Flavio.

MVP: Kibice, którzy obejrzeli ten mecz

Co niektórzy zauważali, że przy żadnym zawodniku nie napisałem tego skrótu. Chciałbym docenić kibiców, którzy zdołali obejrzeć nie tylko ten mecz, ale wszystkie w tym roku. Gratulacje dla nas!

Rezerwowi

Filip Koperski - 2

Nie pokrył przeciwnika przy bramce. To od razu wyklucza pozytywną ocenę dla Filipa. Co też, oczywiście nie zmienia faktu, że zrobił więcej dobrego od grającego wcześniej Sezonienki.

Christian Clemens - 1

To on grał? Jeśli tak, to przepraszam, że go nie zauważyłem.

Flavio Paixao - 2

Dał jedno dobre dośrodkowanie, ale po Portugalczyku w takiej sytuacji wymagamy więcej.

Rafał Pietrzak - 1

Oglądanie jego gry to masochizm. Współczuję agentowi Pietrzaka, ponieważ to on będzie musiał oglądać wszystkie występy Rafała w poszukiwaniu dobrych zagrań do kompilacji.

Kristers Tobers - 4

Ciężko mi go jakkolwiek oceniać, grał krótko, nic specjalnego nie zrobił. Przez słabą grę zespołu wyjściowa ocena wynosi 4, więc taką dostaje Łotysz.