Nareszcie mogę napisać coś pozytywnego po meczu Lechii. Bardzo liczyłem, że ten moment nadejdzie w najbliższym czasie i to się stało! Wygrywamy i choć styl przez zdecydowaną większość meczu był słaby, zatem to zwycięstwo jest kluczowe w perspektywie walki o utrzymanie. Co więcej, dzięki piorunującej końcówce, wygrywamy z solidną zaliczką bramkową. Wynik 4:0 na pewno podniesie na duchu naszych piłkarzy, pokaże, że potrafią grać w piłkę i może wreszcie coś 'przeskoczy im w głowie'. Osobiście po tym spotkaniu stwierdzam, że trzeba się cieszyć, ale umiarkowanie.

Przez 90% tego sezonu narzekaliśmy na wszystko dookoła, a po takim meczu warto sobie na chwile odpuścić dla własnego zdrowia psychicznego. Wiadomo, że jeden przyzwoity mecz nie uleczy obecnej Lechii i jedyne co obecnie zmienia się w naszej sytuacji to liczba punktów, jednak o tym będziemy myśleć przy najbliższej okazji (która, znając Lechię, zdarzy się szybciej, niż nam się wydaje). Dziś cieszmy się zwycięstwem i czekajmy na kolejną ultra ważną potyczkę z Jagiellonią!

Dusan Kuciak - 6

Ma czyste konto, ale rywale nie dali mu dużej ilości szans na wykazanie się. Zaledwie dwa strzały celne wykonane przez zawodników Miedzi. Jedyne co martwi w przypadku Kuciaka, to nadal kulejąca gra nogami. Nie wymagam dużo, ale chciałbym, żeby chociaż połowa długich piłek znajdowała swojego adresata.

Rafał Pietrzak - 7

Kluczowa asysta w przekroju całego spotkania. Genialnie dograł piłkę na głowę Zwolińskiego i pokazał, że dalej ma to coś. Żeby tego było mało, to powstrzymał Masourasa, który miał być jedną z głównych broni naszego rywala.

Joel Abu Hanna - 7

Bałem się tego, jak zaprezentuje nam się Joel. Mecz z Lechem na pewno pozostał w jego pamięci i niełatwo będzie mu zapomnieć o takim występie po dłuższej przerwie od gry. Wczoraj, jednak zaprezentował się bardzo fajnie w rozegraniu i defensywie. Występ zdecydowanie na plus.

Jakub Bartkowski - 6

Mimo wywalczenia karnego, to nie był rewelacyjny występ Bartkowskiego. Popełniał bardzo dużo technicznych błędów. Przez jego stronę najłatwiej było się przedostać, z czego korzystał Narsingh i Velkovski.

Mario Maloca - 7

Czyste konto i spokojny dzień dla Kuciaka to zasługi, które możemy przypisać naszej defensywie. W tym oczywiście Mario, który przez nieobecność Nalepy był liderem naszej defensywy i wypełnił tę rolę.

Bassekou Diabate - 6

Mecz z cyklu tych polaryzujących kibiców. Gra Diabate to jest temat otwartej dyskusji, która często kończy się na braku jakichkolwiek wniosków. Po prostu są jego fani i jego krytycy, nic pomiędzy. Ja jestem fanem jego stylu gry i tego, że potrafi zrobić coś z niczego. Wczoraj znów to zrobił, wziął kilka razy piłkę i konstruował akcję. Jak zwykle u Malijczyka zabrakło dobrego ostatniego dotknięcia piłki.

Jarosław Kubicki - 7

Wow, wreszcie Kubicki zagrał dobry mecz. Zaliczył kapitalną asystę do Durmusa, do tego do spółki z Terrazzino kontrolował cały środek pola. Ten mecz to przykład tego, że Kubicki i Gajos nie mogą grać razem, bo często dublują jedną pozycję. W tym meczu Jarosław pokazał, że te 165 meczów w Lechii nie jest zupełnym przypadkiem.

Marco Terrazzino - 6

To był ciekawy eksperyment, jak poradzi sobie Marco na pozycji, na której wymaga się też bronienia. Okazało się, że udało się zachować równowagę w zespole, a cofnięty niżej Terrazzino bardzo pomagał w kreacji.

Kevin Friesenbichler - 5

Zmieniony po pierwszych 45 minutach, chociaż nie do końca wiem czemu, bo prezentował się porównywalnie do reszty zespołu, czyli przeciętnie. Miał kilka przebłysków, ale bez przesady.

Dominik Piła - 7

Imponujący mecz Dominika. Pomimo braku asysty, czy bramki, to Piła to zdecydowanie piłkarz godny pochwał. Był dobry w dryblingu, aktywny i walczący do ostatniej kropli potu. Zabrakło jedynie lepszych decyzji w kluczowych momentach, jednak to z czasem powinno przyjść. Po takich meczach, jak ten coraz mocniej zastanawiam się, czemu on był tak długo trzymany na bocznym torze.

MVP meczu

Łukasz Zwoliński - 7

Za to ostatniego dotyku nie zabrakło u Zwolińskiego, który znów strzela bardzo ważne bramki i pomimo tego, że przez połowę swojego występu był irytujący, to wypełnił swoją rolę. Zarówno pod względem taktycznym, jak i czysto liczbowym.


Rezerwowi

Jakub Kałuziński - 6

Fajnie rozruszał naszą grę. Miał udział przy rozegraniu drugiej i czwartej bramki. Zdecydowanie pozytywny występ Kałuzińskiego.

Kristers Tobers - 5

Wszedł, żeby spiąć jeszcze naszą defensywę i to zrobił. Zmiana, która spełniła swój cel.

Ilkay Durmus - 7

Co za wejście! Wreszcie się odblokował i zaczyna przypominać samego siebie sprzed ponad roku. Ten gol na 2:0 to praktycznie kopia bramki strzelonej przez Turka Rakowowi w pamiętnym meczu wygranym przez Lechię 3:1. Do tej bramki dołożył jeszcze bardzo urodziwą asystę do Flavio. Oby ten mecz okazał się przełomem i Durmus powróci do swojej starej formy.

Flávio Paixão - 6

Flavio jak to Flavio. Strzela swoją 108 bramkę w Ekstraklasie i dopisuje sobie kolejnego rywala na liście zespołów, którym strzelał bramki.