Drużyna Lechii Gdańsk w przerwie rozgrywek ligowych pokonała w Iławie zespół Jezioraka 11:0.

Piłkarze Lechii w godzinach porannych udali się autokarem do Iławy, na mecz z miejscowym Jeziorakiem. Mecz pomiędzy obiema drużynami był toczony w bardzo dobrej atmosferze. Na trybunach pojawiło się wielu kibiców Lechii, którzy dopingowali oba zespoły wspólnie z fanami Jezioraka. Została również zaprezentowana okolicznościowa oprawa tego spotkania.

Na boisku jednak już nie było tak przyjemnie. Zespół prowadzony dzisiaj przez Macieja Kalkowskiego szybko objął wysokie prowadzenie, a w następnych minutach sukcesywnie je podwyższał. Jeziorak ambitnie walczył, ale różnica poziomu była ogromna. Lechia z dużą łatwością zdobywała bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 11:0!

Biało-zieloni zagrali w bardzo silnym zestawieniu. W meczowej kadrze zabrało oczywiście zawodników powołanych na zgrupowania swoich reprezentacji. Szansę gry otrzymali zawodnicy, którzy walczą o miejsce w pierwszej jedenastce.

Lechia w bardzo pewny sposób pokonała dzisiaj Jezioraka Iławę. Jednak nie wynik jest najważniejszy. Część dochodu z tego meczu zostanie przekazana na leczenie 9-miesięcznej Laury Królik, cierpiącej na poważne schorzenia kręgosłupa i kończyn dolnych.

Jeziorak Iława - Lechia Gdańsk 0:11 (0:5)

Bramki: Borysiuk (5.), Wiśniewski (11.), Kaszlewicz (20. sam), Mila (30.), Kuświk (35.), Wolski (51.), Chrapek (54.), Mak (57.), F. Paixao (78.), Maloca (83.), Pawłowski (88.)
Jeziorak: Sobiech (83. Szramka) - Kressin, Kowalski, Kaszlewicz, Ostanek - Galas (46. Burny), Parulis (76. Święty), Krajewski, Madej, Figurski - Kuchnik (63. Borkowy)
Lechia: Zelenika (46. Raeder) - Janicki, Maloca, Wawrzyniak (46. Perger) - Mak, Borysiuk (46. Chrapek), Mila, Krasić (46. Wolski), Pawłowski - Wiśniewski, Kuświk (46. F. Paixao)