W 36. kolejce LOTTO Ekstraklasy drużyna Lechii Gdańsk podejmuje zespół Pogoni Szczecin.

Do przerwy Biało-Zieloni prowadzą z Portowcami 2:0 po dwóch trafieniach Marco Paixao!

Biało-Zieloni wyszli na spotkanie z Pogonią w defensywnym ustawieniu. W wyjściowej jedenastce znaleźli się trzej nominalni środkowi obrońcy oraz dwóch defensywnych pomocników. Trener Lechii, Piotr Nowak chciał zabezpieczyć tyły, mając w pamięci porażkę z Portowcami w końcówce sezonu zasadniczego.

Już w 6. minucie gry gospodarze stworzyli dobrą okazję do zdobycia gola. Po dwójkowej akcji Lukasa Haraslina i Milosa Krasica futbolówka trafiła na 11 metr do Rafała Wolskiego. Pomocnik huknął w kierunku bramki, ale niewiele się pomylił. Kolejne minuty to okres spokojnej gry, w którym nasi zawodnicy cierpliwie szukali luki w defensywie rywali. Sędzia od samego początku meczu miał dużo pracy, gdyż często był zmuszony przerywać grę gwizdkiem.

W 20. minucie Lechia wyszła na prowadzenie! Dokładnie z rzutu rożnego w pole karne dośrodkował Wolski, a Marco Paixao skutecznym strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Portugalski napastnik potwierdza dobrą dyspozycję strzelecką w ostatnim czasie. Kilka minut później Biało-Zieloni byli blisko podwyższenia prowadzenia. Groźny strzał z rzutu wolnego z okolic pola karnego oddał Wolski! Jednak dobrze interweniował golkiper Pogoni, Jakub Słowik, odbijając piłkę na rzut rożny.

Raport meczowy [Lechia-Pogoń Szczecin 2:0]

Piłkarze Lechii byli niezwykle zdeterminowani, czego brakowało w spotkaniu z Koroną Kielce. W 34. minucie po składnej akcji futbolówka trafiła na prawą stronę do Wolskiego, który po raz drugi w tym spotkaniu obsłużył Marco Paixao. Portugalczyk doskonale wbiegł w światło bramki i zakończył akcję Biało-Zielonych. Minuty mijały, a Lechia nie zamierzała zwalniać tempa. Do przerwy żadna ze stron nie zdołała poważnie zagrozić bramki rywali.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 2:0
Lechia Gdańsk: Kuciak – Maloča, Nunes, Vitória, Sławczew – Peszko, Haraslin – Borysiuk, Krasić, Wolski – M. Paixão.
Rezerwowi: M. Bąk – Janicki, Mila, Wiśniewski, F. Paixão, Stolarski.
Pogoń Szczecin: Słowik – Niepsuj, Rudol, Fojut, Obst – Gyurcsó, Rafał Murawski – Tsintsadze, Drygas, Delew – Listkowski.
Rezerwowi: Henger – Kowalczyk, Kitano, Sebastian Murawski, Kort.
Bramki: 20. M. Paixão, 34. M. Paixão
Kartki: 8. Nunes (LGD), 23. Borysiuk (LGD) – 11. Tsintsadze (POG), 17. Rudol (POG)
Sędzia główny: Piotr Lasyk