Tegoroczna marcowa przerwa reprezentacyjna stoi pod znakiem, przede wszystkim, baraży do Mistrzostw Świata. Nie możemy jednak zapominać, że podczas najbliższych dni dojdzie również do spotkań towarzyskich oraz meczów o stawkę reprezentacji młodzieżowych. Gdzie na arenie międzynarodowej będziemy mogli zobaczyć zawodników Lechii Gdańsk i Akademii?

Należałoby podkreślić, że najważniejsze są reprezentacje seniorskie, ale tylu samych powołanych do nich znajduje się w pierwszej drużynie Lechii, co w kadrze jej IV-ligowych rezerw - czyli po jednym. Omran Haydary został powołany do reprezentacji Afganistanu, ale spotkanie towarzyskie z Madagaskarem zostało odwołane, wobec czego zaplanowany na 28. marca został nieoficjalny mecz sparingowy z reprezentacją olimpijską Kuwejtu. Dwa mecze o ,,pietruszkę" czekają również Kristersa Tobersa - Łotysze zmierzą się z Kuwejtem (ale seniorami) i Azerbejdżanem, kolejno 25. i 29. marca.

Do młodzieżowych reprezentacji zostali jednak powołani obiecujący polscy Lechiści. Co prawda żaden z nich nie znalazł się w ,,galowej" reprezentacji młodzieżowej U-21, ale w kadrze U-20 znalazło się miejsce dla Jakuba Kałuzińskiego, który jest jednym z najlepszych zawodników Lechii w rundzie wiosennej Ekstraklasy. Podczas spotkań z Anglią i Czechami może zagrać w pierwszym składzie razem z Mateuszem Żukowskim, który, prawdopodobnie przez brak minut na placu gry w Rangersach, stracił miejsce w kadrze U-21 oraz Dominikiem Piłą, zawodnikiem Chrobrego Głogów, który już od lipca będzie piłkarzem Lechii.

23. marca, Filip Koperski (wraz z grającym regularnie we włoskiej Primaverze Kacprem Urbańskim) zagrał w zremisowanym 2:2 spotkaniu towarzyskim reprezentacji U-18 (rocznik 2004) z jej odpowiedniczką ze Szwajcarii. Zawodnik, który niedawno przedłużył kontrakt z Lechią, zagrał w drużynie, której nowym selekcjonerem jest były trener Górnika Zabrze, Marcin Brosz, pełne 90 minut.

A to jeszcze nie koniec! Antoni Mikułko i Miłosz Kurzydłowski zostali powołani na konsultację szkoleniową reprezentacji U-17 (2005), a na zgrupowanie kadry U-16 (2006) dowołany został Adam Kardaś

Być może powołanych do reprezentacji narodowych nie jest aż tak wielu, ale powinniśmy cieszyć się, że mamy w swojej kadrze i Akademii młodych polskich zawodników, którzy mogą w przyszłości stanowić siłę Lechii, a może i nawet seniorskiej kadry narodowej.