Trzeci mecz wyjazdowy w rundzie wiosennej, trzecia porażka. Lechia Gdańsk przegrała z Piastem Gliwice 0:1, prezentując się w tym spotkaniu, po raz kolejny, słabo.

W pierwszej połowie największym przeciwnikiem obu drużyn była murawa, nieprzygotowana zupełnie do rozgrywania na niej spotkań piłkarskich. Zawodnicy Lechii nie zagrozili bramce Piasta ani razu, a najgroźniejsza akcja Gdańszczan zakończyła się w 18. minucie strzałem Terrazino zza pola karnego, po którym piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Placha o kilka metrów. Zawodnicy Piasta również grali słabo. W doliczonym czasie gry miejsce miała jedyna groźna sytuacja pierwszej połowy - Kamil Wilczek minimalnie chybił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kostadinova.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Gliwiczanie, ale gracze Lechii również prezentowali się solidniej niż w pierwszej odsłonie meczu. W 46. minucie Dusan Kuciak niepewnie obronił strzał Damiana Kądziora. 7 minut później Lechiści oddali swój pierwszy celny strzał - z uderzeniem głową Macieja Gajosa nie miał jednak problemów Frantisek Plach, dwie minuty po tej sytuacji nieznacznie bramkę minęła piłka po uderzeniu z rzutu wolnego, z bardzo ostrego kąta, Tomasza Makowskiego. W 58. minucie bliski szczęścia po strzale głową był obrońca Piasta, Ariel Mosór. Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy zwiastowało zatem ciekawą i emocjonującą końcówkę spotkania.

W 68. minucie meczu wspomniany wcześniej Ariel Mosór, tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Toma Hateleya, pokonał Dusana Kuciaka strzałem głową. W 89. minucie Flavio Paixao świetnie dośrodkował do Łukasza Zwolińskiego, ale ten zachował się przed bramką Piasta źle, nie oddając nawet strzału. W doliczonym czasie gry piłkarze Lechii spróbowali zaatakować po raz ostatni, ale uderzenie Clemensa było takie, jak jego wszystkie dotychczasowe występy w barwach Gdańszczan - beznadziejne. To piąta porażka na wyjeździe z rzędu naszej drużyny. Wciąż jesteśmy na 4. miejscu w tabeli Ekstraklasy, przynajmniej do spotkania Radomiaka.

Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 1:0 (0:0)