Za Kacprem Sezonienką udany sezon, w którym rozegrał w barwach gdańskiej Lechii 27 spotkań, strzelając w nich 1 bramkę i 5 razy asystując. Nie dziwi zatem, że ściągnięciem tak młodego i utalentowanego zawodnika zainteresowane są europejskie kluby. Czy 19-latek opuści Lechię w tym okienku transferowym? 

Ściągnięciem Sezonienki zainteresowanych jest kilka klubów z całej Europy, m.in. włoskiej Serie A i niemieckiej Bundesligi. Przypomnijmy, że zimą Lechia odrzuciła ofertę z Al-Wahdy, klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, opiewającą podobno na nawet 2,5 miliona euro. Tymczasem za Sezonienką świetna końcówka sezonu - aż 5 asyst w ostatnich 8 spotkaniach! Zdaje się zatem, że cena powinna, względem zimy, wzrosnąć.

Pytanie jednak, czy sam zawodnik będzie chciał już w tym momencie opuścić Lechię. Kacper Urbański, który w wieku lat 17 opuścił Lechię 1,5 roku temu na rzecz włoskiej Bologni, rozegrał w jej barwach jak dotąd tylko 2 spotkania w Serie A.

Jeśli Sezonienko z Lechii odejdzie - miejmy nadzieję, że za godziwe pieniądze. Jeśli nie, liczmy na to, że przed 19-latkiem jeszcze lepszy w jego wykonaniu sezon w Biało-Zielonych barwach.

źródło: własne