Rezerwy Lechii zakończyły sezon IV ligi pomorskiej 2021/2022 porażką 4:5 z Gryfem Słupsk. Gdyby jednak brać pod uwagę wynik tylko drugiej połowy to młodzi Biało-Zieloni wygrali ją... 4:1.

Chciałoby się napisać, że spotkanie to było odwrotnością rundy wiosennej w wykonaniu zespołu Tomasza Byszki - nieudana, delikatnie mówiąc, pierwsza połowa, ale za to świetna druga.

W pierwszej połowie młodzi Lechiści zagrali prawdopodobnie najsłabsze 45 minut w tym sezonie. Wynik odzwierciedlał grę zespołu. Worek z bramkami rozwiązał w 18. minucie Zieliński. Kolejne bramki strzelali: w 28. i 33. ponownie Zieliński, który skompletował tym samym hat-tricka, w 36. zaś Słowiński.

W przerwie trener Byszko dokonał aż 5 zmian, wykorzystując ich cały limit. To, nie ma wątpliwości, podziałało na zespół.

W 67. minucie bramkę z rzutu karnego strzelił Sadowski. 13 minut później prowadzenie Gryfu podwyższył ponownie Słowiński, ale ostatnie 10 minut spotkania było w wykonaniu Lechistów znakomite, o czym świadczą strzelone przez nich 3 bramki.

83. minuta - piłkę umieszcza w siatce Klessa. 6 minut później kolejną bramkę dla rezerw zdobywa młody Borkowski. W ostatnich sekundach spotkania gola kontaktowego na swoje konto zapisuje Wójcik, ale drużyna Lechii nie jest już w stanie doprowadzić do remisu, bo sędzia kończy spotkanie. Pomijając nawet milczeniem grę Lechistów w pierwszej połowie, należy docenić pościg, który mógł zakończyć się w Słupsku nawet zdobyciem przez Gdańszczan punktów.

Ostatecznie zespół Tomasza Byszki zajął w rozgrywkach IV ligi pomorskiej 5. miejsce. To dobry wynik, ale świetny początek rundy wiosennej mógł rozpalić w kibicach i samych zawodnikach płomień nadziei na jeszcze lepsze zakończenie sezonu.

Gryf Słupsk - LECHIA II GDAŃSK 5:4 (4:0)

18., 28., 33. Zieliński, 36., 80. Słowiński - 67. Sadowski (k), 83. Klessa, 89. Borkowski, 90. Wójcik

LECHIA II GDAŃSK: Arczyński - Śmiglewski, Kaczorowski (k), Klessa, Tuleja (46. Sadowski) - Cieślicki (46. Zaręba), Sumiński - Sołkiewicz (46. Kharyton), Sadło (46. Wójcik), Niewiadomski (46. Mielnik) - Borkowski