Po meczu Lechii z Jagiellonią wszyscy mamy mieszane uczucia. Co oznacza remis w pierwszej kolejce w Białymstoku?

Wszyscy kibice i dziennikarze zastanawiali się jak wypadnie zespół biało-zielonych po takiej kadrowej rewolucji. Remis, który został osiągnięty w Białymstoku pokazuje, że potrzeba trochę czas na zgranie drużyny, a Andrzej Juskowiak poważnie powinien zastanowić się nad pozyskaniem rasowego napastnika, który mógłby pomóc Sadajewowi.

Slogan, że „same nazwiska nie grają” idealnie pasuje do sobotniej postawy biało-zielonych szczególnie w pierwszej połowie. Akcje były konstruowane dość chaotycznie, czasami można było odnieść wrażenie, że 2 lub 3 lechistów leci do jednej piłki lub ogląda się na siebie z pytającym wzrokiem dlaczego „ty” do niej nie podbiegłeś?Takich sytuacji jeszcze trochę będzie i w następnych kolejkach z tego względu, że piłkarze nie do końca jeszcze się rozumieją.

W drugiej połowie wyglądało to już zdecydowanie lepiej, co daje nadzieję, że lepsze wyniki są kwestią czasu. Trener Machado nie ma łatwego życia, ale zaimponował nam zmianą Pawłowskiego jeszcze przed przerwą – niewielu trenerów zdecydowałoby się na taki ruch. Sam Bartek też zachował się z klasą i przyjął to na klatę. Mamy nadzieję, ze zmotywuje go to do lepszej gry i już w meczu z Podbeskidziem może coś ustrzeli.

Plus za pierwszy mecz w Lechii należy się weteranowi Piotrkowi Wiśniewskiemu, który strzelił kontaktową bramkę i Arielowi Borusiukowi za całkiem niezłą grę w środku pola. Oczywiście brawa należą się też Sadajewowi, którego pozostanie w Gdańsku na ten sezon trzeba uznać za duży plus. W najbliższy piątek liczymy na jego trafienie z Podbeskidziem. Patrykowi Tuszyńskiemu życzymy powodzenia w następnych meczach - trzeba bowiem szanować przeciwnika, który strzela twojej drużynie dwie bramki i oddawał kiedyś zdrowie za Lechię.

Mamy nadzieję, że w Lechii znajdzie się napastnik, który strzeli zdecydowanie więcej goli od Tuszka, a może Andrzej Juskowiak powinien ściągnąć do klubu jeszcze jakiegoś napastnika, który pomógłby Sadajewowi?

{joomplucat:1431 limit=6|columns=3}

Zobacz całą galerię