Colors: Yellow Color

Jak wszyscy już dobrze wiemy, Lechia wróciła ze swojego zimowego obozu przygotowawczego do Gdańska. Wiadomo, jak na większości zgrupowań nie brakowało również sparingów, a w tych Tomasz Kaczmarek zaryzykował z kilkoma ciekawymi ruchami w składzie. Czy któraś z tych zmian przyniosła efekty?

Czytaj więcej: Tureckie eksperymenty

Tomasz Kaczmarek pod koniec jesieni wielokrotnie powtarzał, że kadra Lechii nie jest optymalna, często podkreślając jej nadmierną szerokość. Gdańska drużyna wróciła już z obozu przygotowawczego, który miał miejsce w Turcji, a w zespole, względem jesieni, niewiele się pod względem personalnym zmieniło. A jeśli się zmieniło - nie zmieniło się na lepsze.

Czytaj więcej: Kadra wciąż nie taka. Czy w obecnym składzie jesteśmy w stanie walczyć o podium?

Natłok plotek związanych z przenosinami Mateusza Żukowskiego do Legii, nakłonił mnie do analizy transferów, przeprowadzonych w ostatniej dekadzie, na linii Legia - Lechia z trzech perspektyw: Lechii, Legii i Piłkarza. Jeśli dany zainteresowany zyskał na transferze dostaje +, jeśli stracił -. Przy podsumowaniu plusy i minusy zamieniają się w punkty (+ = 1 | - = -1), by jasno stwierdzić, kto zyskał na tych wszystkich ruchach.

Czytaj więcej: Transfery na linii Lechia-Legia - kto na nich zyskał?