Colors: Yellow Color

Od chwili powrotu do Ekstraklasy Lechia nigdy nie wygrała grając w Wielką Sobotę. W zeszłym sezonie przegraliśmy z Koroną w Kielcach 0-1, a pogrążył nas obecny zawodnik Śledzi Goran Cvijanović. W sezonie 2014/2015 również na wyjeździe ulegliśmy Cracovii 2-3.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Czy Wielka Sobota okaże się sobotą Wielkiej Lechii?

Po krótkiej, ledwie 48-dniowej przerwie zimowej, zespoły przystąpią od 8 lutego ponownie do zmagań w LOTTO Ekstraklasie. Przed nimi w obecnym sezonie łącznie po siedemnaście meczów, z tego dziesięć zostanie rozegranych w ramach rundy zasadniczej. Będą to rewanże za starcia z kolejek: 6.-15. Po trzydziestej serii spotkań tabela zostanie podzielona na dwie połowy.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Czy ta wiosna będzie Nasza?

Krótki acz mocno subiektywny tekst o naszych piłkarzach, w przerwie na słabą reprezentację. Wyszczególnione w 14 punktach dlaczego Lechia Gdańsk jest w tym sezonie liderem i dlaczego tym liderem może pozostać na dłużej. Fakty, statystyki i garść przemyśleń po smutnym weekendzie bez Ekstraklasy.

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: 1/3 sezonu zasadniczego za nami - podsumowanie

Jedyna niepokonana drużyna w tym sezonie, najmniej straconych bramek (3). Wychowankowie grają, młodzież strzela, zawodnicy w formie, poukładana obrona, szybkie skrzydła, porządek w środku pola. Trener, który w końcu ułożył to wszystko i ma pomysł na drużynę. Czy nie tego gdańscy kibice chcieli? No to kiedy jak nie teraz? Puchary? Mistrzostwo? Balonik już nadmuchany i co potem?

Dodaj komentarz
Czytaj więcej: Nie pompujmy balonika!