Wczoraj na kanale YouTube: Meczyki miał swoją premierę magazyn, który był zapowiadany jako ciekawy szczególnie dla kibiców Lechii i rzeczywiście dało się stamtąd dowiedzieć paru interesujących rzeczy, a jako że nie każdy dysponuje czasem, by obejrzeć cały materiał, to zapraszam na pigułkę informacyjną, w której zebrałem najciekawsze rzeczy.

Rafał Pietrzak

Zacznijmy od gościa tego programu, czyli Rafała Pietrzaka. Lewy obrońca wykazał się nie lada odwagą, żeby porozmawiać i odpowiedzieć na ciężkie pytania stawiane przez prowadzących. W szczególności, że nawet sam Sławomir Wojciechowski (który od wywiadów nie stroni) tydzień wcześniej odmówił rozmowy, choć była ona zaplanowana. Wróćmy jednak do zawodnika Lechii. Według mnie najciekawszą odpowiedzią była ta związana ze zwolnieniem trenera Kaczmarka, Pietrzak powiedział "Dałbym jeszcze szansę trenerowi Kaczmarkowi". Jest to o tyle intrygujące, że tak jak wszyscy wiemy, Flavio był przeciwko Kaczmarkowi, więc prawdopodobnie nawet w tej kwestii szatnia była podzielona.

Trenerzy

Od zwolnienia Tomasza Kaczmarka w mediach przewijały się cztery główne kandydatury, żeby zająć jego miejsce, byli to: Aleksandar Vukovic, Dariusz Banasik, Jan Urban, Krzysztof Brede. Ostatecznie wszystkie z nich zostały zdementowane, ponieważ Lechia z żadnym z nich nie prowadziła rozmów. Czyżby oznaczało to trenera spoza karuzeli lub pozostanie na tym stanowisku Macieja Kalkowskiego???

Adam Mandziara

Zdecydowanie najwięcej informacji pojawiło się w sprawie Adama Mandziary i jego grzechów podczas jego kadencji w Lechii, a są to między innymi:

  • latanie odrzutowcem za klubowe pieniądze
  • brak komunikacji z niższej rangi pracownikami
  • traktowanie pracowników jako prywatnych szoferów
  • zaniedbanie klubowego marketingu
  • stosowanie mobbingu na pracownikach klubu
  • podpisywanie umów na firmy słupy
  • pisanie do piłkarzy po nieudanych meczach obraźliwych SMS-ów po niemiecku\
  • oszczędzanie na Akademii
  • płacenie za obóz, na który ostatecznie nikt nie poleciał

Oto taka mała lista, która została przedstawiona w magazynie. Wydaje mi się jednak, że to początek wyciągania brudów na Mandziarę i w najbliższym czasie dowiemy się jeszcze więcej na temat jego działań w klubie. Chociaż były prezes Lechii prawdopodobnie będzie mieć szansę wybronić się z tych zarzutów już w najbliższą niedzielę w Lidze + Extra.

Jeśli kogoś zachęciła ta pigułka, to zapraszamy do obejrzenia całego materiału!

źródło: własne