Jako że niezmiennie od 3 miesięcy Lechia ma zamiar ściągnąć 2-3 zawodników a czasu coraz mniej. Zatem wyciągamy pomocną dłoń dla naszego zarządu i proponujemy piłkarzy, którzy spełniają wymogi, by trafić do naszego klubu. Oczywiście będzie to jak wróżenie z fusów, ale Lechia w ostatnich latach działa według pewnych schematów, więc można się wczuć w Sławomira Wojciechowskiego odpalającego wieczorem transfermarkta i szukającego wzmocnień.

Oto wymogi:

  • Bez klubu, lub tani do kupienia (wartość ok. 300 tysięcy euro na transfermarktcie)
  • Najlepiej z Niemiec, Ukrainy, Szwajcarii, lub Szwecji (jeśli ma być Polak to młody, z niższej ligi, z klauzulą 100 tysięcy złotych)
  • Pozycje takie jakie się wylosują
  • Fajnie by było, gdyby miał kilka meczów w Bundeslidze
  •  Wiek od 25 do 34

W takim razie odpalamy transfermarkt i zaczynamy naszą zabawę:

Herbert Bockhorn (0€)

Piłkarz znany przez niewielu. W sumie nic dziwnego. Niemiec, prawy obrońca, którego największym klubem w jego karierze było Huddersfield, gdzie nie zadebiutował w Championship. Najlepszy okres w jego karierze przypadł na Bochum, w którym grał w poprzednich dwóch sezonach. W przeciągu tego pobytu zagrał aż 18 meczów w BUNDESLIDZE!!!!!! Dodatkowo ma 27 lat. Sławomir Wojciechowski już zaciera ręce!

Pajtim Kasami (0€)

Kolejny piłkarz, którego poznałem dzięki transfermarktowi. 30-letni Szwajcar, który może obstawić nam wszystkie pozycje w środku pola. Wcześniej grał w między innymi Liverpoolu (drużyny młodzieżowe), Fulham, Olympiakosie, a jego ostatnim klubem był FC Basel. Tam zagrał w 33 spotkaniach, strzelił 6. Bramek i zaliczył 5 asyst. Jest on również byłym reprezentantem swojego kraju. Nie powiem, byłaby to ciekawa opcja. Nawet patrząc na to jak prześmiewczy jest ten artykuł.

Jon Birkfeldt (300 tysięcy €)

Biorąc pod uwagę, jak wypalił ostatni Szwedzki obrońca w Lechii, czyli oczywiście Henrik Castegern to kolejni to tylko kwestia czasu. Stąd moja propozycja Jona Birkfeldta, czyli przeciętego obrońcy, z drużny z trzecią najgorszą defensywą w lidze Szweckiej. Ma 26 lat i wiele wspólnego z Castegernem. Jest chodzącą ikoną swojego klubu, jak i jego mini legendą. Głównie przez swój staż. Wydaje mi się, że próba utworzenia w Gdańsku Szweckiego duetu obrońców brzmi dobrze.

Patryk Szwedzik (100 tysięcy €)

I na zakończenie junior, który przesiedzi w klubie długi czas, a później będzie wypożyczany. Zawodnik GKS Katowice, który na koncie już ma 3 bramki i asystę. Oczywiście pewnie podzieliłby on los takich grajków, jak Łukasz Zjawiński, czy Tomasz Neugebauer. Jednak zawsze w okienku trafi się tego typu piłkarz.

To na tyle moich niesamowitych propozycji. Jeśli któraś z nich się spełni, to będę się głośnio śmiał. Jednak zachęcam was do takiej zabawy i poszukania jakiś ewentualnych transferów do Lechii.