Z każdym rokiem przybywa kibiców Lechii Gdańsk, którzy dołączają do Sektora NIEBO. Szczególnie w tych dniach warto o nich pamiętać, ale oczywiście zachęcamy do odwiedzania grobów zmarłych i pamięci o nich przez cały rok. Na naszych stronach znajdziecie sylwetki blisko 120 kibiców, których już nie ma z nami. To właśnie dzięki rodzinom i przyjaciołom, którzy nam przekazują informacje, pamięć o nich może trwać wiecznie.

Jak co roku, w okolicach 1 listopada, wspominamy wszystkich tych, którzy odeszli. Biało-Zielona rodzina pomniejszyła się w minionych dwunastu miesiącach o kilkunastu Lechistów. Wśród nich są osoby, które dzięki informacjom od Was dodaliśmy do Sektora NIEBO. Ich sylwetki przedstawiamy poniżej. Dzięki stworzonej przez naszą redakcję podstronie pamięć o nich będzie trwała wiecznie.

Jednocześnie, tym wszystkim, którzy chcą odwiedzić groby zmarłych kibiców, a nie znają ich lokalizacji, podpowiadamy, że istnieją internetowe wyszukiwarki grobów, które w tym pomagają. W Gdańsku funkcjonuje wyszukiwarka miejsc pochówku na gdańskich nekropoliach. W innych miastach można szukać grobu za  pomocą wyszukiwarki grobonet.com

W najbliższych dniach odwiedzicie zapewne groby bliskich - pamiętajcie także o grobach członków Biało-Zielonej Rodziny. Kibice, działacze, sportowcy - zasługują na pamięć. My przy okazji prosimy o przesyłanie zdjęć grobów, które uzupełnią galerie przy poszczególnych osobach.

Pomóż w tworzeniu Sektora Niebo

Jeżeli posiadasz jakieś dane, które pozwolą uzupełnić opis danej osoby (zdjęcia, data urodzenia, data śmierci), skontaktuj się z naszą redakcją. Zgłaszajcie też innych Lechistów, których do tej pory brakuje na naszej stronie.

Korzystając z okazji, zachęcamy również do przysyłania nam osobistych wspomnień dotyczących poszczególnych osób - dodamy je na stronę.

Poniżej lista osób, które pożegnaliśmy w ostatnich 12 miesiącach wraz z odnośnikami do ich sylwetek.

01gralak

03

junior

20030622lechia piastgliwice 26 20120704 2026615242

09

00

04

01

01

01

01

01

01

01

01

01

Lecz nie skryje kurz, nie rozwieje wiatr tych Pokoleń Lechii Gdańsk!

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora