Korzystając z przerwy w rozgrywkach, przygotowaliśmy cykl artykułów prezentujących to, co znajdziecie na naszej stronie oraz jak się po niej poruszać. Wiemy, że wielu z Was nie może żyć bez Lechii, dlatego wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Cykl 'Lechia.Net od kuchni' pokaże Wam jak korzystać z bogatych zbiorów i podstron, które na przestrzeni lat wprowadziliśmy i w większości stale rozwijamy.

Wiele osób czerpie obecnie wiedzę głównie z Mediów Społecznościowych. Portalom takim jak nasz ciężko zachęcić czytelnika do dłuższego zatrzymania się na stronie. Nie nastawiamy się na krzykliwe nagłówki, by na siłę zachęcić czytelnika do wejścia na stronę. Artykuły z bieżącymi aktualnościami to tylko jeden z wielu elementów naszego portalu. 

Mamy nadzieję, że instrukcje obsługi naszej strony zachęcą Was do częstszych odwiedzin, ale też do pomocy przy rozbudowie poszczególnych działów. Przypominamy, że stronę tworzymy dla WAS, ale też chcemy ją tworzyć wspólnie z WAMI. U nas każdy może pisać lub prezentować swoje kolekcje.

01 Archiwum newsów

Czytelnik, szukając informacji, często potrzebuje dostępu do archiwum wiadomości, by odnaleźć interesujący go artykuł sprzed miesiąca, roku, 5 lat. Na naszej stronie znajdziecie już ponad 14 tysięcy artykułów napisanych przez dziennikarzy redakcji od kwietnia 2009 roku, czyli od momentu, gdy zbudowaliśmy nową wersję strony.

Ok, ale jak tam trafić?

Już podpowiadamy. Na poniższych grafikach pokazujemy jak trafić do archiwum wiadomości.

 archiwumnewsow 01

Wersja na komputer

 archiwumnewsow 01mobile

Wersja na telefon

Co dalej?

Macie tutaj kilka opcji szukania. Albo wyszukujecie po dacie (rok + miesiąc) albo po kategorii lub autorze.

Można też skorzystać z opcji "SZUKAJ" i wprowadzić konkretną poszukiwaną frazę. Można również połączyć opcję "szukaj" z wybraną kategorią, jak na poniższym przykładzie.

archiwumnewsow 02

Wystarczy też oczywiście wpisać jakieś słowo i kliknąć SZUKAJ. Zobaczymy wtedy listę artykułów, w których to słowo występuje.

archiwumnewsow 03

 Czy trzeba coś więcej dodać? Jeśli tak, piszcie do nas. Strona ma być czytelna i przyjazna dla Was. Zatem wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

 

Lechia.netDołącz do nas na Facebooku @LechianetObserwuj nas na Twitterze LechianetZdjęcia i filmy na Instagramie

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora