O nowych zasadach sprzedaży biletów oraz przygotowaniach do rundy wiosennej rozmawiamy z rzecznikiem klubu, Panem Michałem Lewandowskim.

Sprzedaż karnetów na rundę wiosenną w pełni. Ruszyliście z kampanią reklamową, część z kibiców nie wie na czym polegają nowe zasady sprzedaży biletów. Jakie zmiany wprowadzono?

Najważniejsza zmiana to, że od rundy wiosennej tego sezonu bilety i karnety na mecze Lechii będą sprzedawane w pierwszej kolejności wyłącznie na dolny poziom trybun. Dopiero po jego zapełnieniu będzie możliwość otwierania sektorów na górnym tarasie PGE Areny Gdańsk. Uruchomienie sprzedaży na górnych trybunach będzie następowało dopiero w momencie, gdy poziom zapełnienia miejsc w dolnych sektorach danej trybuny (niebieska, zielona, żółta) będzie przekraczał 90%. Trzeba jednak pamiętać, że nie będzie to oznaczało uruchomienia całego poziomu górnego, a jedynie kolejnych wygrodzonych sektorów. Ta decyzja wynika z kilku czynników. Pozwoli m.in. na ograniczenie kosztów funkcjonowania obiektu w dniu meczu. Posiadaczom rocznych abonamentów proponujemy przeniesienie się na dolne sektory. Oczywiście dokładamy wszelkich starań, aby ta operacja przebiegła w jak najmniej uciążliwy dla kibiców sposób. Cała operacje dotyczy około 300 posiadaczy karnetów rocznych. Mogą oni przesiąść się na sektor dolnego poziomu (z wyjątkiem strefy prestige oraz sektorów 1, 2). Jednocześnie każda osoba, którą przesiadka nie satysfakcjonuje, zgodnie z regulaminem, ma prawo do zwrotu karnet. Zmiana miejsca z górnego poziomu na dolny jest szybką i prostą operacją, którą przeprowadzić będzie można w dowolnym punkcie sprzedaży biletów i karnetów na mecze Lechii, mailowo pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz przez Internet na portalu kupbilet.lechia.pl. Jednocześnie klub wprowadza kolejne udogodnienie dla posiadaczy karnetów na cały sezon 2012/2013 z dolnego poziomu trybun. Do 24 lutego posiadacze tych karnetów będą mogli zmienić swoje miejsce w tej samej kategorii cenowej, będzie można to zrobić samemu na portalu kupbilet.lechia.pl, mailowo pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tradycyjnie w dowolnym punkcie sprzedaży biletów i karnetów na mecze Lechii. Dodatkowe informacje i odpowiedzi można uzyskać telefonicznie pod numerem +48 58 768 84 01, mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz osobiście w dziale dystrybucji biletów na PGE Arena Gdańsk od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00 oraz na oficjalnej stronie klubu. Jak wygląda sytuacja z dolną częścią trybuny zielonej, jakie są szanse na to, że na meczu z Pogonią będzie otwarty dolny poziom?

Sektory U, V, W, X, zgodnie z wydanym przez wojewodę pomorskiego zakazem, muszą na meczu z Pogonią Szczecin być zamknięte.

W związku z budową tunelu, przystanek tramwajowy PGE Arena został "zawieszony" jaka jest alternatywa dotarcia na stadion?

Od początku tego sezonu – dzięki współpracy klubu i marszałka województwa - kibice regularnie mogą korzystać na meczach Lechii z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej kursujących z Gdańska Głównego. To najwygodniejszy sposób dotarcia na PGE Arenę. Peron Stadion/Expo jest blisko obiektu, a kibice mogą dojechać na mecz i wrócić z niego bezpłatnie. Co do komunikacji miejskiej - jak tylko będziemy mieli informacje o tym jak będzie ona funkcjonowała w dniu meczu - będziemy o tym informowali. Proszę jednak pamiętać, że tu decyzji nie podejmuje klub, a organizator komunikacji. Na obozie w Turcji przygotowania trwają w najlepsze. Jest tam spora grupa młodych zawodników- Lechia postawi na młodzież tak jak ostatnio np. Legia?

Zarząd od początku tego sezonu postawił za cel sukcesywne wprowadzanie młodych i utalentowanych zawodników do kadry I zespołu, i sztab szkoleniowy ten cel systematycznie realizuje. Swoje szanse młodzi zawodnicy dostawali już jesienią. Na pewno jednak wprowadzanie ich musi odbywać się stopniowo i wymaga czasu. To, że w obu zimowych zgrupowaniach bierze udział spora grupa biało-zielonej „młodzieży” świadczy o tym, że sztab I zespołu ma z kogo wybierać i realizuje założone cele. Razem z drużyną do Turcji pojechał Roman Kaczorek - czy jeszcze tam stacjonuje? Jeśli tak, jaka jest obecnie jego rola- w Polsce okienko transferowe jest już zamknięte? Szuka wzmocnień na przyszłość?

Zacznijmy od tego, że w Polsce okienko transferowe trwa od 1 do 28 lutego, przy czym kluby mają prawo podpisywać nowe umowy przed tą datą. Roman Kaczorek jest w Turcji, choć stacjonuje w innym miejscu niż Lechia. Jego obserwacje prowadzone są jednak głównie pod kątem już letniego okienka transferowego. Do początku rundy wiosennej coraz mniej czasu, faza przygotowań w pełni. Po odejściu Andreu i nie podpisaniu kontraktu z Pietre kibice w Gdańsku liczą na jakieś nowe nazwisko w zamian. Czy są szanse na "Goldenshot" czyli "piłkarza super okazję"?

Zgodnie z przyjętymi przed tym sezonem wytycznymi nowych zawodników staramy się pozyskiwać jak najwcześniej, aby zdążyli zgrać się z zespołem i przygotować do rundy. Oczywiście jeśli tylko pojawi się jakiś wartościowy zawodnik i zostanie podpisana umowa będziemy o tym informować. Jak już wspomniałem obecne okienko transferowe trwa bowiem do końca lutego.