Takiej Lechii potrzebujemy!!! Lechii walczącej o każdą piłkę, nieustępliwej i skutecznej. Przez długi czas tego spotkania nie mogliśmy cieszyć się wielkim widowiskiem, gdyż ciężko się to oglądało, w szczególności dla postronnego widza. Jesteśmy, jednak w sytuacji na tyle kryzysowej, że styl gry spada gdzieś na 3,4 miejsce w hierarchii. Zagłębie również nie pomagało w podniesieniu jakości tego spotkania. Ofensywny dramat gospodarzy, 20 strzałów, 1 celny i to jeszcze strzał praktycznie w sam środek bramki. W dodatku, zawodnicy prowadzeni przez Piotra Stokowca, grali agresywnie, żeby nie powiedzieć brutalnie.

Nie wiem, czy Pan Jakubik ma jakąś bliską rodzinę w Gruzji, ale to, że Giorbelidze wczoraj nie otrzymał nawet żółtej kartki, jest nieśmiesznym żartem. Kolejnym piłkarzem wyjątkowo oszczędnym przez arbitra tego spotkania był Jarosław Jach, ale on chociaż otrzymał żółtą kartkę, chociaż osobiście uważam, że obaj obrońcy powinni skończyć ten mecz z “czerwem”. Nawet suche statystyki pokazują nam, na czym było wczoraj skupione Zagłębie, a w szczególności robi to statystyka fauli: 22 do 6 na korzyść lubinian. My, jednak pokazaliśmy, jak się walczy w bardziej przyjemny dla oka sposób, chociaż nie jesteśmy święci. Strasznie nie podobało mi się to, w jaki sposób graliśmy od początku drugiej połowy do momentu zdobycia przez nas bramki na 0:2, ponieważ kradliśmy czas. Oczywiście w naszym przypadku można to poniekąd wybaczyć, ale mimo wszystko, mały niesmak pozostał.

Dusan Kuciak - 7

Dzięki wczorajszym popisom Starzyńskiego nie miał zbyt wiele roboty. Po meczu Kuciak powinien postawić obiad Filipowi, bo zdecydowanie ułatwił mu wczoraj robotę.

Rafał Pietrzak - 8

Miał poważny udział przy dwóch bramkach. Jego lewa strona hulała wczoraj niesamowicie. W defensywie praktycznie bezbłędny. Kolejny bardzo dobry mecz Pietrzaka. Oby tak dalej!!!

Mario Maloca - 7

Kto nie klął na Chorwata w sytuacji, w której podał piłkę do zawodnika Zagłębia, ten niech pierwszy rzuci kamieniem. Ogólnie reszta meczu, jak najbardziej prawidłowa, ale ten jeden fragment przypomina nam jak mocno elektryczny jest Maloca.

David Stec - 8

24 października. Zapiszcie sobie tę datę! Wreszcie David Stec zagrał jak poważny boczny obrońca! Miał mini udział przy bramce na 0:3, ale jednak wszyscy zapamiętamy tę akcję, Stec przebiegł połowę boiska po poważnym zderzeniu z Jachem, ręce same składały się do oklasków. Reszta meczu, jak najbardziej prawidłowo, wreszcie nie mam się do czego przyczepić. Brawo!!!

Michał Nalepa - 8

Wow! Takiego Nalepy potrzebujemy! Już nawet nie chodzi o bramkę, ale o to jak dobrze kontrolował naszą defensywę i łatał błędy, które robił Maloca. To on dziś był odpowiedzialny za to, że Zagłębie zrobiło tak małe zagrożenie pod naszą bramką.

Jakub Kałuziński - 7

Przez długi czas grał głównie do tyłu, ale im dalej w mecz tym Kałuziński się rozkręcał. Powinien mieć na swoim koncie asystę, ale Gajos koncertowo uderzył ponad bramkę, jednak dotknięcie piłki przed podaniem do Maćka to magia, którą w Lechii posiada zaledwie dwóch zawodników: Kałuziński i Flavio.

Jarosław Kubicki - 8

Ma patent na Zagłębie! W całej swojej przygodzie z Lechią strzelił zaledwie 8 bramek, z czego 2 właśnie swojemu byłemu klubowi. Ta bramka wyglądała, jakby strzał oddawał Gajos, tak idealnie przymierzył Kubicki. Poza golem pozytywny, choć lekko dyskretny występ.

Maciej Gajos - 8

Wczoraj w trochę bardziej defensywnej roli, niż zwykle, ale wypadł pozytywnie. Był cały czas agresywny w odbiorze i często zbierał drugie piłki, ale gdyby Łukasz Łakomy trafił do bramki na początku pierwszej połowy, jego ocena zdecydowanie, by zleciała, bo to po jego błędzie pomocnik Zagłębia miał okazję do oddania takiego uderzenia. Piłka bywa mocno przewrotna.

Ilkay Durmus - 8

Oj irytował wczoraj zawodników Zagłębia. Nie wiem, co im Turek zrobił, ale zdecydowanie bolał ich wielki Durmus. Samo to, że został sfaulowany 6 razy, to dużo mówi o frustracji piłkarzy miedziowych. Ilkay korzystał z tego w bardzo dobry sposób i przypominał już tego siebie, jakiego pamiętamy z tamtego sezonu.

Conrado - 9

Takich piłkarzy nam potrzeba!!! Oddawał serducho na boisku i pomimo urazu mięśniowego kontynuował grę. Grę, która wczoraj była na poziomie najlepszego Conrado z Lechii. Był przebojowy, a jego współpraca z Flavio jest cudowna.

Flavio Paixao - 9

Co to jest za piłkarz? Niewygodne jest to, że w takim wieku Flavio dalej ciągnie Lechię i wciąga nosem większość piłkarzy Ekstraklasy. Wczoraj piękna bramka i asysta, czego chcieć więcej???

20221024 TF022.JPG


Rezerwowi

Bassekou Diabate - 6

Narobił bardzo dużo szumu w te 10 minut. Znów Malijczyk dał pozytywny impuls z ławki.

Kristers Tobers - 6

O dobrym wejściu możemy mówić także w kontekście Tobersa, który wszedł na swoją ulubioną pozycję i kilka razy fajnie rozprowadził akcję.

Łukasz Zwoliński - 5

Wejście ciche, jedyna akcja, z której można go zapamiętać to ta gdy spudłował będąc na pozycji spalonej.

Kacper Sezonienko - 6

Brał udział w akcji bramkowej i podtrzymał poziom, jaki wcześniej na tej pozycji zaprezentował nam Conrado.