Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe 3:0 z Zagłębiem Lubin. Prześliczne bramki zdobyli Flavio, Jarosław Kubicki oraz Michał Nalepa.

Biało-Zieloni przystąpili do meczu w zupełnie innym składzie niż w środę z Radunią oraz tydzień temu z Rakowem. W porównaniu do ostatniej kolejki ligowej do wyjściowej "11" wrócili m.in. David Stec i Mario Maloca. Zabrakło też Joeri de Kampsa, który nie pojechał do Lubina z powodu kamieni nerkowych.

Już w 2. minucie Lechia mogła wyjść na prowadzenie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z rzutu rożnego uderzał Ilkay Durmus. Turek jednak nieznacznie się pomylił. Chwilę później to Zagłębie mogło prowadzić. Z najbliższej odległości spudłował jednak Filip Starzyński. W kolejnych minutach okazji również nie brakowało. W 9. minucie efektowny strzał oddał Ilkay Durmus. W 18. minucie Biało-Zieloni wyszli na prowadzenie po pięknej akcji Flavio i Conrado. Portugalczyk najpierw zgrał do Brazylijczyka, który mu odegrał, a były kapitan Lechii silnym strzałem pokonał Bieszczada. Trzeba przyznać, że po lewej stronie bardzo aktywny był Conrado, który w 24. minucie miał dobrą okazję do podwyższenia na 2:0. W ostatniej chwili interweniował jednak Jarosław Jach. Pierwsza połowa stała na niezłym poziomie, choć z minimalnym wskazaniem na Lechię, która do przerwy prowadziła 1:0. Zagłębie też miało jednak swoje okazje m.in. w 38. minucie po wielbłądzie Mario Malocy czy później Filipa Starzyńskiego.

Początek drugiej połowy mógł być wymarzony dla Zagłębia. Chwilę po zmianie stron po błędzie Gajosa potężny strzał na bramke Kuciaka oddał Łukasz Łakomy. Piłka powędrowała jednak nad bramką. W kolejnych minutach mecz nieco stracił na jakości. Po zmianie stron znów najlepszym zawodnikiem Lechii był Conrado. W 60. minucie świetnie podał do Gajosa po rzucie rożnym, jednak kapitan Lechii strzelił nad bramką. W 66. minucie KAPITALNĄ bramkę zdobył Jarosław Kubicki, który strzałem zza pola karnego pokonał Bieszczada. "Kebsi" strzelił przeciwko klubowi, w którym się wychowywał. Ważną rolę w tej akcji odegrali Kacper Sezonienko i Flavio. W 78. minucie było już 3:0. Piękne dogranie Flavio wykorzystał...Michał Nalepa, który zachował się jak rasowy snajper. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Biało-Zieloni wygrali 3:0.

Kolejny mecz Lechia rozegra w niedzielę o 15:00. Do Gdańska przyjedzie Stal Mielec.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 0:3 (0:1)

Bramki: 18' Flavio Paixao, 66' Jarosław Kubicki, 78' Michał Nalepa

Zagłębie Lubin: 89. Kacper Bieszczad - 27. Bartłomiej Kłudka (81' 9. Tornike Garpindashvili), 2. Bartosz Kopacz (C), 4. Jarosław Jach, 8. Guram Giorbelidze - 6.Tomasz Makowski (20' 35. Filip Kocaba), 18. Filip Starzyński (60' 21. Tomasz Pieńko), 26. Kacper Chodyna, 33. Koki Hinokio (46' 99. Łukasz Łakomy), 39. Damjan Bohar - 15. Martin Doležal (46' 19. Rafał Adamski)

Lechia Gdańsk: 12. Dusan Kuciak - 29. David Stec, 25. Michał Nalepa, 23. Mario Maloca, 2. Rafał Pietrzak - 99. Ilkay Durmus, 6. Jarosław Kubicki (80' 4. Kristers Tobers), 7. Maciej Gajos (C), 88. Jakub Kałuziński (73' 9. Łukasz Zwoliński), 20. Conrado (62' 79. Kacper Sezonienko) - 28. Flavio (80' 10. Bassekou Diabate)