Stabilność formy to w futbolu bardzo ważna kwestia, gdy zespół punktuje w kratkę, kibice i trenerzy mają bardzo mieszane uczucia. Nie wiadomo, jak zdiagnozować problem klubu. Lechia na całe szczęście jest bardzo stabilna, wręcz zabójczo stabilna. Oficjalnie stało się, to o czym każdy z nas wiedział już miesiąc temu. Fajnie, że piłkarze nie dali kibicom złudnych nadziei na utrzymanie, tylko jasno i pewnie pokazali, że ta liga się nam nie należy.

Już w tylu artykułach narzekałem i kląłem, ale dziś to już nie ma większego sensu. Ten zespół w obecnej formie przestanie istnieć w przeciągu najbliższych trzech miesięcy. Zostanie w Lechii może z 10 piłkarzy z całej kadry i to tak przy dobrych wiatrach. Ten mecz to była ostatnia walka ze śmiercią, a teraz czekamy na pogrzeb, który już za dwa tygodnie w Gdańsku, w promocyjnej cenie 25 zł!!!

Dusan Kuciak - 2

Przy bramkach nie miał zbyt wiele szans, ale z drugiej strony nie miał jakoś dużo roboty. Niewiele zmienił jego powrót do bramki.

Jakub Bartkowski - 2

Próbował, latał w dwie strony, ma nawet asystę drugiego stopnia przy bramce Kubickiego. Niestety to nic nie dało.

Joel Abu Hanna - 1

Nie wierzę, że on za taką grę dostaje pieniądze i to niemałe pieniądze. Szczerze zazdroszczę mu, poudaje, że umie grać, wraca do domu, pensja się zgadza i co najlepsze dalej wzbudza zainteresowanie innych klubów Ekstraklasy. Fenomen społeczny.

Michał Nalepa - 2

Wykluczył się na kolejne spotkanie, ale czy to jakaś strata? W kontekście ważności meczów, to niezbyt. Za to w spotkaniu z Zagłębiem Nalepa prezentował się solidnie, ale przy bramce zgubił krycie.

 

Kristers Tobers - 1

Dobrze rozprowadził akcję na 1:0, ogólnie jeśli chodzi o aspekty piłkarskie Tobers, to serio niezły… pomocnik defensywny, ale nie obrońca. Przecież akcja na 3:1, była ewidentnie inspirowana Marc’iem Bartrą i jego pogonią za Garethem Bale'em.

Jakub Kałuziński - 2

Podobnie do Kubickiego, tylko że bez bramki. Nie sądzę, że gdyby grał więcej to nasza sytuacja zmieniłaby się diametralnie, ale może wyglądałoby to choć trochę ładniej, niż obecnie.

MVP meczu

Jarosław Kubicki - 3

On lubi mecze z Zagłębiem, znalazł się, w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie znalazł się w polu karnym. Poza tym był aktywny, nie można mu tego odmówić, niby jest w dobrej formie, ale tą swoją formą nie potrafi zainspirować kolegów.

Marco Terrazzino - 2

Był solidny, ale bez rewelacji. Technicznie klasycznie był ponad resztę piłkarzy Lechii, ale niewiele z tego wychodziło. Zmienienie go za Durmusa było conajmniej dziwne.

Bassekou Diabate - 3

Jeśli mamy kogoś chwalić to między innymi jego. Dobry mecz Diabate, dwa razy był bardzo blisko bramki, a sam zaliczył asystę i powinien mieć jeszcze jedną, ale Zwoliński nie wykorzystał sytuacji.

lan 4062

Flavio Paixao - 1

Nie wyglądało to dobrze, a najlepiej przedstawiają to statystyki: 0 udanych dryblingów, 12 strat piłki i zaledwie jedna wykreowana sytuacja, to nie są dobre statystyki jak na rozgrywającego.

Łukasz Zwoliński - 1

Pauzuje w następnym meczu, czy przez najbliższe tygodnie będzie intensywnie szukać nowego pracodawcy? Bardzo prawdopodobne, ale po takim występie raczej nie będzie kolejki chętnych po Zwolaka. Strasznie nieskuteczny i po prostu słaby.

 


Rezerwowi

Maciej Gajos - 1

Pierwsze co usłyszałem o Gajosie, to kwestia komentatora: “akcja Zagłębia po kiksie Gajosa” . Fajne wejście, bo to jedyne, co możemy z niego wyróżnić.

Kevin Friesenbichler - 1

On wszedł? Serio?

Rafał Pietrzak - 1

Po jego wejściu Lechia straciła bramkę, po akcji przeprowadzonej właśnie tą stroną boiska. Rafał w tym czasie truchtał na środku boiska po przegranej główce.

Ilkay Durmus - 3

Widać było po wejściu, że bardzo chciał zmienić obraz tego meczu, ale niestety nie dał rady. Mimo całkiem solidnego meczu, nie zdołał nakręcić reszty kolegów.