Juniorzy starsi Lechii Gdańsk przegrali w spotkaniu 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19 ze swoimi rówieśnikami z Górnika Zabrze 0:2. Niezbyt dobrze wygląda tabela tych rozgrywek w sytuacji, w której znaleźli się młodzi zawodnicy z Gdańska.

Lechia podejmowała w sobotę, 12. listopada, Górnika Zabrze, jako gospodarz, na boisku w Sopocie. Niestety, już w 23. minucie goście wykorzystali rzut karny. Wynik ten utrzymywał się do drugiej połowy, w której to Zabrzanie podwyższyli prowadzenie.

Po 14 kolejkach Lechia zajmuje w tabeli CLJ U-19 15 miejsce, wyprzedzając jedynie Miedź Legnicę. Do bezpiecznego, 12., miejsca w tabeli tracą Biało-Zieloni 6 punktów. W przyszły weekend Lechiści podejmą na wyjeździe 3. drużynę w tabeli, Raków Częstochowę.

Warto podkreślić, że dzień wcześniej Lechiści z drużyny U-17 zmierzyli się z Górnikiem... na wyjeździe, remisując 3:3. W lidze juniorów młodszych Gdańszczanom idzie lepiej - zajmują oni 6. miejsce na 16 zespołów.

Skład Lechii: Mikułko - Śmiglewski, Rachwał, Klessa, Jakuć, Wójcik, Sołkiewicz, Okoniewski, Juszczak, Borkowski, Tonder.

Ławka: Kałduński, Bohdanowicz, Odobo, Adamik, Mielnik, Chaciński, Suchcicki.