Trudno czasem napisać coś mądrego, gdy brak informacji spójnych i układających się w logiczną całość. Pojawiają się domysły, bajki, legendy. W ostatnich latach też fora internetowe. Dzieje się.

Gudio Burgstaller ma 33 lata. Rapid kupił go przed początkiem bieżącego sezonu za prawie milion euro. To kwota wygórowana, jak na tak wiekowego zawodnika, choć w zeszłym sezonie strzelił w barwach drugoligowego niemieckiego St. Pauli 18 goli w 31 spotkaniach. W komentarzach pod postami znajdującymi się na Facebooku wiedeńczyków znajduje się wiele pozdrowień skierowanych w stronę Rapidu i samego Burgstallera od fanów niemieckiej drużyny, której kibice znani są z czynnego wspierania Antify.

W Austrii rządy sprawuje chadecka Austriacka Partia Ludowa. W roli koalicjanta partii rządzącej eurosceptyczną Wolnościową Partię Austrii zastąpili w 2019 roku Zieloni. Grupa ultrasów Rapidu Wiedeń, Sturmu Graz, a także cała społeczność Wacker Innsbruck, identyfikuje się podobno z Antifą oraz ruchami lewicującymi, w przeciwieństwie do konserwatywnych fanów Austrii Wiedeń.

Tymczasem, ultrasi Rapidu znajdują się podobno raczej po prawej stronie sceny politycznej. Mają podobno zgodę z fanami Panathinaikosu, tradycyjnie opozycyjnymi do lewicowego PAOK-u, którego prezes, Savvidis, utrzymywał swojego czasu kontakty z Putinem, a po boisku zdarzało mu się biegać z bronią. Mają podobno zgodę z fanami Ferencvarosu, przywiązanymi do Orbana, jak wielu fanów z Węgier. Rapid jest lubiany w całej Austrii. Ma kibiców w każdej części kraju, w każdej grupie społecznej.

W Wiedniu nie ujrzysz plakatów zachęcających do pójścia na mecz z Lechią. Murale i zielono-białe bary pojawiają się dopiero w okolicach stadionu Rapidu. Ultrasi tam są, ale po vlepkach, które można tam ujrzeć, nie da się stwierdzić, gdzie znajduje się ich serce. Nie lubią policji. Na spotkaniu pojawi się zapewne koło 12 tysięcy ludzi. Czasem 25-tysięczna Allianz Arena się wypełnia, ale tylko, jeśli do Wiednia przyjeżdża rywal z tego samego miasta, Austria, austriacki hegemon, RB Salzburg lub silny, europejski zespół.

W Wiedniu dzisiaj gorąco, nie pada.