Przed meczem Tomasz Kaczmarek twierdził, że ten mecz traktuje bardzo poważnie i jest to nasz sprawdzian przed Europą. Jeśli tak rzeczywiście było, to nie zdaliśmy. Okropnie się oglądało sobotni mecz. Jednak nie popadałbym w przesadny smutek, lub złość, ponieważ z takich spotkań można wynieść dużo wniosków. Ja bez większej analizy potrafię znaleźć/ wyciągnąć trzy: Maloca nie istnieje bez Nalepy i potrzebujemy wzmocnieniem na środek obrony, musimy wreszcie nauczyć się wychodzenia spod pressingu, Gajos bez formy = słaby środek pola. Zajęło mi to dosłownie trzy minuty.

Każdy, kto dłużej by się pochylił nad naszą grą, wyciągnąłby co najmniej dziesięć takich. Ja osobiście ufam naszym szkoleniowcom, ich kompetencjom i temu, że do pucharów uda się poprawić naszą grę. Chociaż mamy na to wyjątkowo mało czasu, ponieważ tylko półtora miesiąca. Od dziś do 7 lipca, tyle będziemy czekać na najbliższe spotkanie Lechii. Teraz czas na przerwę i najróżniejsze podsumowania.

Michał Buchalik - 2

Miał dwie kapitalne interwencje. Jednak zawalił jedną bramkę, a o grze nogami nawet nie będę wspominać, szkoda nerwów.

Conrado - 2

Czy to był mecz pożegnalny dla Conrado? Jeśli tak, to Brazylijczyk szybko zapomni o istnieniu tego spotkania. Bardzo słaby mecz Conrado…

Mario Maloca - 1

Tak jak pisałem wyżej, Maloca nie istnieje bez Nalepy. Z Michałem wygląda jak topowy obrońca, jednak bez niego jest dramatyczny. Podczas oglądania popisów Chorwata przypomniał mi się mecz z Górnikiem Zabrze rozgrywany 13 września 2020 roku. Wynik ten sam, tak samo słaby Maloca, a po tym spotkaniu został odesłany do rezerw… To mówi chyba wszystko o występie naszego środkowego obrońcy.

Kristers Tobers - 2

Delikatnie lepszy od Malocy, jednak to żaden wyczyn. Tutaj porównywalnie ciężko jest wybrać pozytywy z jego gry.

Joseph Ceesay - 2

Nasza defensywa upatrzyła sobie w Ceesayu gościa od rozgrywania, a z tym sobie Szwed nie poradził. Nie poradził sobie również z grą w defensywie. Ogólnie słaby mecz Josepha.

Jakub Kałuziński - 2

Definicja Kałuzińskiego, zespołowi nie szło, więc on też specjalnie nie pomagał.

Maciej Gajos - 4

Według niektórych najlepszy na boisku. Dla mnie ciężko w ogóle wyróżnić jakiekolwiek piłkarza Biało-Zielonych po takim meczu. Miał dwa solidne strzały z dystansu, poza tym słaby mecz Gajosa.

Egzon Kryeziu - 2

Nie zagrał najlepiej, to fakt. Jednak cały zespół grał tragicznie, a Kryeziu według mnie wpasował się w bezradność Lechii. Nie zagrał, ani wyjątkowo dobrze, ani wyjątkowo słabo w porównaniu do reszty zespołu.

Marco Terrazzino - 3

Nawet podobał mi się jego występ. Jednak jak zwykle zabrakło czegoś konkretnego w wykonaniu Niemca.

Ilkay Durmus - 1

Boli mnie jak widzę jaki regularny zjazd zalicza Durmus. Może oceniam go tak nisko, bo mam co do niego wysokie oczekiwania, ale osobiście nie pamiętam, żadnej pozytywnej akcji Turka.

Łukasz Zwoliński - 4

Nie będę tutaj specjalnie psuł średniej Zwolińskiego. On nie był odpowiedzialny za role, które nie zagrały. Piłek praktycznie nie dostawał, a zaimponowało mi to, że kilka razy pobiegł pod naszą bramkę, by odebrać piłkę.

 

MVP: Miłosz Szczepański

Dziś w osobnej kategorii, ale tak jak pisałem przy Gajosie, ciężko wyróżnić indywidualnie jakiegokolwiek piłkarza Lechii po takim meczu. Dlatego też wyróżniam naszego piłkarza, który nie grał w tym meczu, a w meczu Warta - Wisła. Szczepański od kilku spotkań prezentuje się bardzo dobrze i warto go za to docenić, bo jeśli wróci w takiej formie, to bez problemu powalczy o pierwszy skład.


Rezerwowi

Kacper Sezonienko - 5

Czemu on nie gra od pierwszej minuty??? Różnica jakości wczoraj, między nim, a Durmusem była tak duża, jak różnica między Sosnowcem a Paryżem. Wejście Kacpra trochę pobudziło naszą grę ofensywą.

Jan Biegański - 2

Niestety zawiodłem się na Biegańskim. Myślałem, że po wejściu zrobi dużą różnicę tylko swoją chęcią do gry. Jednak tego nie było. Nie pokazał się specjalnie w tym spotkaniu.

Flavio Paixao - 5

Bardzo cieszę się, że udało się go przekonać do jeszcze jednego sezonu gry u nas. Dalej widać, że nie odstaje, a wręcz jest jednym z lepszych piłkarzy Lechii.

Christian Clemens - 1

Miałem nadzieję, że on będzie naszą gwiazdą. Niestety mój zawód jest ogromny, gdy widzę go na boisku. Clemens nie ma nic, co by go jakoś specjalnie wyróżniało. Jakbym nie znał wcześniejszej przygody Christiana, to stwierdziłbym że to gość, którego najlepszym klubem była Viktoria Köln, a nie 1.FC Köln.

Filip Koperski - 4

Nasz ulubiony TikToker wraca po urazie i gra całkiem nieźle. Nie było to jakieś fenomenalne wejście, ale źle też nie było. Jednak przy tym występie pojawia mi się w głowie pytanie: Jaka jest nominalna pozycja Koperskiego?