Lechia jest już poza Pucharem Polski, choć kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu prowadziła. Piłkarze Lechii zagrali koszmarnie. Oceniamy ich w skali 1-10.

- Chcę bardzo przeprosić kibiców, tych którzy tu przyjechali i tych, którzy oglądali mecz w telewizji. Był to najsłabszy występ Lechii pod moim dowodzeniem. Wstydliwa porażka i wstydliwe zachowania, które nie przystoją drużynie ekstraklasowej, chociaż przestrzegaliśmy zawodników przed różnymi zachowaniami. Nie udźwignęliśmy ciężaru, bo najwidoczniej dla nas był to ciężar. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tej porażce, wyciągnąć wnioski i w piątek zobaczyć inną drużynę - mówił po meczu rozżalony Szymon Grabowski. Ciężko się z nim nie zgodzić. Lechia zagrała beznadziejnie.

Bohdan Sarnawski - 6

Jakbyśmy mieli wyróżnić jakiegoś gracza, byłby to właśnie Sarnawski. W 30. minucie obronił rzut karny, a później skutecznie interweniował też w serii jedenastek. Grał w miarę pewnie, choć wiadomo, że bramkarza rozlicza się głównie po straconych golach. Bogdan niestety jedną stracił i to w końcówce drugiej połowy. Jednak bardziej zawiniła obrona niż on sam. Stąd też ocena nieco wyższa niż wyjściowa.

20240925sarnawski

Dominik Piła - 2

Nie dojechał na ten mecz. Łatwo ogrywany przez rywali. Nie pokazał nic wielkiego ani w defensywie, ani w ofensywie. Mecz do zapomnienia.

Andrei Chindris - 2

Wrócił do składu po kilku ładnych tygodniach przerwy. I potwierdził, czemu ostatnio przegrywał rywalizację. Zagrał słabo, był chaotyczny.

Loup-Diwan Gueho - 2

Niezbyt pewny - podobnie jak jego kolega ze środka obrony. Mały plusik za pewnie wykonaną jedenastkę w serii rzutów karnych. Nie wpłynęła ona jednak na końcowy wynik.

Miłosz Kałahur - 1

Przed sezonem sporo mówiło się, że Miłosz poziomem nie wytrzyma Ekstraklasy. Niestety mecz z II-ligową Pogonią pokazał, że ma on także problemy z piłkarzami z tego poziomu rozgrywkowego. Fatalny występ, dużo błędów...

Kacper Sezonienko - 5

Dostaje notę wyjściową bo był jednym z najlepszych na placu gry. A mówimy o piłkarzu, który w ostatnim czasie jest mocno krytykowany i nie jest ulubieńcem fanów. Koledzy nie postawili mu zbyt wysoko poprzeczki. Starał się, biegał i zanotował asystę. Warto dodać, że po jego zmianie gra siadła.

20240924puchar

Tomasz Neugebauer - 2

Rozczarował nas. Sprokurował rzut karny, na jego szczęście Sarnawski wybronił. Nic pozytywnego nie pokazał. Zmieniony już na początku 2. połowy. - Powinniśmy to dzisiaj wygrać i nie ma dla nas żadnych wymówek - mówił "Nojgi" po meczu.

Serhij Bułeca - 2

Słaby występ. Po raz kolejny zastanawialiśmy się, co robi na boisku. Złe decyzje, chaotyczny. Słusznie zmieniony.

Karl Wendt - 4

Nie zagrał źle, stąd wyższa nota od kolegów ze środka pola. Generalnie wyglądał najlepiej z naszych środkowych pomocników, jednak poprzeczka nie była zbyt wysoko zawieszona.

Louis d'Arrigo - 5

Nota wyjściowa. Dostałby jak Wendt 4, ale strzelił gola na 1:0. Niewiele brakowało, a stałby się bohaterem Lechii. Z braku laku znów zagrał na.,.. skrzydle.

Bohdan Wjunnyk - 3

Niezły występ. Sporo walczył, biegał, ale gola nie zdobył. Zmarnował nawet swój rzut karny. Martwi nas to, że Lechia gra kolejny mecz już za niecałe 3 doby - Bohdan zmiennika nie ma, a widać było po nim spore zmęczenie.

Rezerwowi:

Rifet Kapić - 4

Wszedł, coś tam pobiegał, trafił karnego. Ale nic wielkiego nie pokazał. Od "Rikiego" wymagamy więcej.

Iwan Żelizko - 4

Podobnie jak w przypadku Kapicia. Nic więcej napisać nie możemy.

Anton Tsarenko - 3

Słaby występ 20-latka. Najgorszy odkąd jest w Lechii. Słabe decyzje, niedokładne zagrania... brakowało też pomysłu.

Bujar Pllana - 1

Dramat. Nie pomógł przy straconej bramce, zmarnował rzut karny... A miał być wzmocnieniem.

Adam Kardaś - 5

18-latek wszedł kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Później, dzięki wyczynom kolegów z defensywy, miał szansę pograć też w dogrywce. W 100. minucie mógł zdobyć gola. Generalnie występ na plus - mimo wyniku.