Lechia wygrała pierwszy raz w 2021 roku. Biało-zieloni po solidnym spotkaniu pokonali na wyjeździe Raków Częstochowa 1:0, a złotego gola strzelił na samym początku Jarosław Kubicki.

Gdybyśmy byli złośliwi, napisalibyśmy, żeby kibice Lechii częściej robili odprawy przedmeczowe. Nie wiemy czy dyspozycja Lechii w meczu z Rakowem wynikała z rozmowy z kibicami, ale trzeba przyznać, że dobrze się to oglądało. Widzieliśmy inny zespół biało-zielonych. Zdeterminowany, agresywny, grający z pomysłem. Szczerze mówiąc nie poznawaliśmy ekipy Piotra Stokowca.

Chociaż, żeby być obiektywnym, trzeba powiedzieć jasno - biało-zieloni popełnili w tym spotkaniu sporo prostych, niewymuszonych błędów, ale na ich szczęście Raków nie potrafił ani jednego z nich wykorzystać. Raz na wysokości zadania stawał Dusan Kuciak, innym razem obrońcy Lechii.

Gdańszczanie już w pierwszej akcji udowodnili, że przegrany mecz z Puszczą Niepołomice nie siedział w ich głowach zbyt długo. Odbiór w kole środkowym, dwa podania do przodu i mieliśmy akcję bramkową. Kenny Saief oddał strzał, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a z pięciu metrów nie pomylił się Jarosław Kubicki, który w całym spotkaniu był bardzo aktywny, oddał sporo strzałów i przy odrobinie szczęścia na jednym trafieniu mogło się nie skończyć.

Gdybyśmy mieli się do czegoś przyczepić, to jedynie do faktu, że nie udało się wcześniej "zamknąć" meczu, a okazje ku temu były. Jeszcze w pierwszej połowie mieliśmy w zasadzie kopię akcji bramkowej, jednak tym razem Saief zaplątał się w dryblingu i ostatecznie oddał słaby strzał prawą nogą. A po przerwie? Było uderzenie Macieja Gajosa, było parę prób wyjścia z kontratakiem, natomiast zabrakło konkretów.

Raków był blisko wyrównania, ale w tym meczu szczęście było po stronie Lechii. To pierwsze zwycięstwo biało-zielonych w 2021 roku. 

Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
Bramka: Kubicki (2.)

Raków: Holec - Piątkowski, Mikołajewski (46. Niewulis Ż), Jach Ż - Tudor (87. Długosz), Poletanović Ż (78. Lederman), Schwarz, Tijanić Ż, Ivi Lopez Ż (78. Szelągowski), Kun (78. Malinowski) - Gutkovskis.

Lechia: Kuciak - Kopacz, Nalepa Ż, Tobers, Pietrzak - Ceesay Ż (75. Fila), Biegański, Kubicki Ż, Gajos (90. Żukowski), Saief (81. Conrado) - Flavio Paixao.

20210213PF AS078

źródło: własne

O AUTORZE
TG
Author: TG
Dziennikarz
Piszę o najbardziej utytułowanym klubie w Trójmieście ;)
Ostatnio napisane przez autora