Piłkarze Lechii wygrali ostatni sparing podczas zgrupowania w Turcji. Biało-zieloni pokonali słowacki ŠKF Sereď 2:1, chociaż do przerwy przegrywali. Po zmianie stron bramki dla gdańszczan zdobyli Kristers Tobers i Flavio Paixao.

W porównaniu do meczu z Dinamem Moskwa, tym razem w zespole Lechii wystąpili głównie młodzi zawodnicy. I choć Słowacy to teoretycznie dużo słabszy rywal, to jednak zawiesili poprzeczkę dość wysoko. Gdańska młodzież nie do końca potrafiła sobie poradzić, czego efektem była sytuacja z 38. minuty, gdy dała się zaskoczyć po rzucie wolnym i rywale objęli prowadzenie. Lechia tylko w pierwszym kwadransie sprawiała wrażenie ekipy dominującej. Później do głosu doszli Słowacy, z minuty na minutę czuli się na boisku coraz pewniej.

Z kolei po przerwie znów dał o sobie znać 19-letni Łotysz Kristers Tobers, który po rzucie rożnym i delikatnym zamieszaniu w polu karnym doprowadził do wyrównania. Nie chcemy nic przesądzać, ale nie wygląda nam on na gościa, który przyszedł do Lechii jako uzupełnienie składu. Będziemy bardzo zaskoczeni, jeśli nie znajdzie się w wyjściowej jedenastce na mecz ze Śląskiem.

W kolejnych minutach wielu klarownych sytuacji nie było, natomiast bliżej drugiego gola byli Słowacy, jednak Dusan Kuciak w świetnym stylu uratował biało-zielonych. To się zemściło i w końcówce po kolejnym stałym fragmencie gry Flavio Paixao ustalił wynik spotkania. W ostatnich trzydziestu minutach grał już bardziej doświadczony zespół Lechii.

Zwycięstwo cieszy, natomiast ze szkoleniowego punktu widzenia ten sparing zapewne nie miał większego znaczenia. Próba generalna przed startem rundy wiosennej miała miejsce w spotkaniu z Dinamem. Tak czy inaczej - zgrupowanie w Turcji dobiegło końca. Lechia wraca do Polski, gdzie będzie przygotowywać się do piątkowej rywalizacji we Wrocławiu. Tak, dobrze widzicie - inauguracja rundy wiosennej już ZA TYDZIEŃ!

Lechia Gdańsk - ŠKF Sereď 2:1 (0:1)
Bramki: Tobers (54.), Flavio Paixao (84.) - Jarović (38.)

Lechia: Alomerović (46. Kuciak) - Żuk (60. Fila), Kobryń (60. Nalepa), Dymerski (60. Maloca), Wszołek (46. Conrado) - Rugowski (31. Mihalik), Kałuziński (31. Tobers), Urbański (60. Kałuziński), Gajos (60. Lipski), Egy MV (60. Flavio Paixao) - Sezonienko (46. Rugowski).