Piłkarze Lechii Gdańsk zremisowali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1, a gola dającego remis strzelił w piątej minucie doliczonego czasu gry Tomasz Makowski.

Biało-zieloni przegrywali od 33. minuty, gdy błąd popełnił Zlatan Alomerović, który wypuścił piłkę przed siebie po strzale Fabiana Piaseckiego. Do dobitki ruszył Dino Stiglec i pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce. O wyniku przesądził natomiast Tomasz Makowski, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie rezerwowego Mykoły Musolitina.

Lechia stworzyła sobie tyle sytuacji, że spokojnie powinni przywieźć z Wrocławia nawet komplet punktów. Niestety najlepszego dnia nie miał Łukasz Zwoliński. Nie dość, że na samym początku fatalnie przestrzelił z rzutu karnego, to później zmarnował przynajmniej dwie idealne okazje. Gdańszczanie mieli sporą łatwość w kreowaniu sytuacji, lecz byli bardzo nieskuteczni. Jasne, Śląsk też nie miał najlepszej skuteczności, ale potrafił wykorzystać jeden z błędów w obronie.

Ciekawą zmianę dał Kacper Sezonienko, który chwilę po wejściu mógł doprowadzić do wyrównania, ale jego strzał w dobrym stylu obronił Michał Szromnik. Kolejne minuty dostał zaś Bassekou Diabate, ale nie popisał się w dwóch sytuacjach po stałych fragmentach gry. Brakowało mu niewiele, raz po rzucie rożnym, raz po dośrodkowaniu z gry. Najbardziej podirytowany musiał być natomiast Ilkay Durmus. Turecki skrzydłowy dwoił się i troił, nękał defensywę Śląska dośrodkowaniami czy indywidualnymi rajdami, ale na nic się to zdało, wobec kiepskiej skuteczności kolegów.

Należy pochwalić podopiecznych Piotra Stokowca za ambicję i grę do końcowego gwizdka, lecz wykończenie akcji ofensywnych wymaga jak najszybszej poprawy.

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1 (1:0)
Bramki: Stiglec (33.) - Makowski (90.)

Śląsk: Szromnik - Bejger, Poprawa, Diogo Verdasca Ż - Pawłowski, Mączyński, R.Makowski (64. Lewkot), Praszelik (73. Schwarz), Quintana (64. Pich), Stiglec - Piasecki (64. Exposito).

Lechia: Alomerović - Żukowski (84. Musolitin), Kopacz, Maloca, Conrado Ż (78. Pietrzak) - Ceesay (63. Sezonienko Ż), T.Makowski, Kubicki, Gajos (63. Flavio Paixao), Ilkay Durmus - Zwoliński (63. Diabate).