Lechia Gdańsk pokonała 1:0 na własnym stadionie Odrę Wodzisław Śląski w ramach 1/8 Pucharu Polski.

Bramkę dla Lechii w 35 minucie spotkania zdobył Paweł Buzała. Niestety mecz nie stał na wysokim poziomie sportowym i po raz kolejny pokazał, że z niektórymi zawodnikami trzeba się pożegnać. W drugiej połowie w barwach Lechii swoje pierwsze minuty po powrocie rozegrał Tomasz Dawidowski.

Lechia: Sebastian Małkowski - Maciej Rogalski, Sergejs Kožans (46 Jacek Manuszewski), Peter Čvirik, Marcin Kaczmarek - Paweł Buzała, Łukasz Surma, Paweł Nowak, Andrzej Rybski (64 Karol Piątek), Ivans Lukjanovs - Jakub Zabłocki (75 Tomasz Dawidowski). Odra: Michał Buchalik - Mateusz Słodowy, Jacek Kowalczyk, Daniel Tanżyna, Adam Mójta - Tomas Radzinevičius, Jacek Kuranty, Krzysztof Markowski, Szymon Jary (74 Marek Sobik), Bartłomiej Chwalibogowski (46 Daniel Rygel) - Daniel Bueno (81 Łukasz Skrobacz). żółte kartki: Zabłocki - Tanżyna. sędziował: Artur Radziszewski (Warszawa).
widzów: 4500.

Kibice Lechii będą teraz z niecierpliwością czekać na losowanie par 1/4, gdzie na biało-zielonych czekają juztakie firmy jak Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów, Wisła Kraków, Zagłębie Sosnowiec, Korona Kielce oraz zwycięsca meczu Legia-Cracovia.. Mecze 1/4 finału odbędą się 16 i 17 marca oraz 23 i 24 marca 2010 roku.

Na koniec dodajmy, iż po meczu (zwycięskim) piłkarze znowu nie przejawiali ochoty do podziękowania za doping. Dopiero gromkie "Chodźcie do nas!" zmobilizowało ich do tego.