Piłkarze Lechii wygrali drugi tegoroczny sparing. Biało-zieloni pokonali Beroje Stara Zagora 1:0, a jedynego uznanego gola strzelił Flavio Paixao.

Biało-zieloni wygrali z zespołem, który w 1979 roku rywalizował z Arką Gdynia w Pucharze Zdobywców Pucharów. Wówczas Bułgarzy wygrali w dwumeczu 4:3.

W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli nasi rywale, natomiast to Lechia zeszła na przerwę na prowadzeniu. Po trójkowej akcji Patryka Lipskiego, Żarko Udovicicia i Flavio Paixao do siatki trafił ten ostatni. Gdańszczanie mieli trochę szczęścia pod własną bramką. Nawet jeśli Zlatan Alomerović został ograny przez przeciwnika, to koledzy potrafili go zaasekurować. Nie oznacza to rzecz jasna, że biało-zieloni nie mieli kolejnych okazji. Takowe się pojawiły, jednak zabrakło skuteczności.

Na ostatnie pół godziny na boisku zameldowali się w większości młodzi piłkarze Lechii, ale nie działo się zbyt wiele. Najciekawszym wydarzeniem było światło, które zgasło na parę minut. Gdańszczanie co prawda strzelili jeszcze trzy gole, ale sędziowie ich nie uznali, dopatrując się pozycji spalonej.

Warto też podkreślić pierwszy w tym roku mecz Michała Nalepy, który w ostatnim czasie był delikatnie kontuzjowany. Przeciwko Beroje zagrał 45 minut.

Lechia Gdańsk - Beroje Stara Zagora 1:0 (1:0)
Bramka: Flavio Paixao (32.)

Lechia: Alomerović - Fila (60. Żuk), Nalepa (46. Tobers), Maloca (60. Kobryń), Mladenović (60. Conrado) - Haraslin (60. Egy MV), Łukasik (60. Dymerski), Makowski (60. Kałuziński), Lipski (60. Gajos), Udovicić (60. Mihalik) - Flavio Paixao (60. Rugowski).