Drugi zespół biało-zielonych doznał drugiej porażki w tym sezonie. Po przegranej z Gedanią Gdańsk (2:4) tym razem lepsza okazała się Kaszubia Kościerzyna (0:2).

Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszych dziesięciu minutach spotkania w Kościerzynie. Gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie po rzucie karnym, a podwyższyli po kolejnym stałym fragmencie gry - tym razem po rzucie rożnym. To ustawiło mecz. Gospodarze kontrolowali jego przebieg i nie pozwalali na zbyt wiele zawodnikom Dominika Czajki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nie pomogły też roszady taktyczne (w przerwie mieliśmy potrójną zmianę w Lechii) i ostatecznie biało-zieloni wracają do Gdańska bez choćby jednego punktu.

W 4. kolejce rezerwy Lechii będą pauzować, natomiast w kolejnej serii gier zagrają na wyjeździe z Gromem Nowy Staw.

Kaszubia Kościerzyna - Lechia II Gdańsk 2:0 (2:0)
Bramki: Tuttas (2. - karny), Troka (10.)

Lechia: Mikułko - Kapuściński, Nowakowski, Drzazga, Majer (75. Borcuch) - Landowski, Kaczorowski, Sumiński (46. Niewiadomski), Tuleja (46. Mosur), Skibiniauskas (46. Rakowski) - Sadło (53. Okoniewski).