W meczu inaugurującym sezon 2020/21 w Centralnej Lidze Juniorów piłkarze Lechii pokonali Koronę Kielce 2:1, choć to goście jako pierwsi trafili do siatki.

Pierwsza połowa była wyrównana, początek drugiej części spotkania należał do Korony, ale po straconym golu w zespół Lechii wstąpiły nowe siły. Ostatnie pół godziny to zdecydowanie lepsza postawa biało-zielonych, którzy zepchnęli rywali do głębokiej defensywy. Efekty? Najpierw gol Patryka Nowakowskiego, parę minut później trafił Mateusz Sadło i gdańszczanie wyszli na prowadzenie. Później Lechia starała się kontrolować wydarzenia boiskowe, ale nie ustrzegła się błędu w doliczonym czasie gry. Na szczęście jednak zawodnik Korony z bliskiej odległości nie potrafił trafić w bramkę.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce 2:1 (0:0)
Bramki: Nowakowski (70.), Sadło (79.) - Strzeboński (60.)

Lechia: Prange - Majer, Brylowski, Nowakowski (63. Sadowski), Zagraba - Cieślicki, Sumiński, Tuleja, Niewiadomski, Mosur (60. Koperski) - Okoniewski (63. Sadło).

Korona: Sandach – Zwoźny (76. Święcki), Dela, Kiełb, Marek - Majewski, Strzeboński, Kośmider (29. Wierzchowski), K.Turek (46. Słabosz), Świecarz (65. Łubek) – Pocica (65. Śliwa).