Drużyna Lechii występująca w Centralnej Lidze Juniorów pokonała Arkę Gdynia 1:0 po bramce Michała Sadowskiego. To czwarte z rzędu zwycięstwo biało-zielonych.

Początek meczu był dość nerwowy w wykonaniu obu zespołów, ale wydawało się, że z presją związaną z derbowym starciem lepiej radzą sobie gospodarze. W pierwszych minutach gra toczyła się w zasadzie tylko na połowie Lechii, która nie za bardzo miała plan na akcje ofensywne. Jednak w piłce chodzi przede wszystkim o strzelanie goli i właśnie ta sztuka udała się Lechii w 9. minucie. Po świetnym zagraniu z głębi pola w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Sadowski (zastępujący kontuzjowanego Kacpra Sezonienko). Nie spanikował, przelobował wychodzącego bramkarza, dając gdańszczanom prowadzenie.

W dalszej fazie pierwszej połowy z minuty na minutę zarysowywała się coraz większa przewaga Lechii. Wszystko wyglądało fajnie do momentu oddania strzału. Znakomitą okazję zmarnował Sadowski, w słupek trafił Mikołaj Rakowski, a ładny strzał z dystansu Jakuba Kałuzińskiego w jeszcze lepszym stylu obronił bramkarz Arki. Arki, która po stracie gola była bezradna. Nie kleiły się jej akcje, brakowało strzałów. Biało-zieloni mieli to spotkanie pod pełną kontrolą.

W drugiej połowie wyglądało to podobnie. Oczywiście Arka zagrała trochę odważniej do przodu, natomiast poza jednym strzałem zza pola karnego Filip Łobaczewski za bardzo nie musiał interweniować. Ponownie to Lechia miała więcej sytuacji - głównie były to uderzenie z dystansu, ale nie udało się znaleźć drogi do siatki. Najbliżej był Jakub Cieślicki, ale zabrakło mu szczęścia - trafił jedynie w słupek.

Lechia dobrze się broniła do samego końca i potrafiła dowieźć to niezwykle ważne zwycięstwo. Dodajmy, że czwarte z rzędu w Centralnej Lidze Juniorów. Wydaje się, że zespół prowadzony przez trenera Pawła Pęczaka już na dobre zadomowił się w czołówce.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
Bramka: Sadowski (9.)

Lechia: Łobaczewski - Pietrzak Z, Nowakowski, Drzazga, Majer - Rakowski, Sumiński, Niewiadomski, Kałuziński, Cieślicki (84. Dziurzyński) - Sadowski (83. Schopiński).