Piłkarze Lechii występujący w Centralnej Lidze Juniorów doznali drugiej z rzędu porażki. Po laniu od UKS SMS-u Łódź (0:4), tym razem biało-zieloni przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:2.

Ostatnie dni nie są więc łatwe dla zespołu Lechii. O ile jednak porażka w zeszłym tygodniu była sporą niespodzianką in minus, o tyle niepowodzenie w Lubinie można wytłumaczyć, wszak Zagłębie dysponuje jedną z najlepszych akademii w naszym kraju.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, co poniekąd ustawiło przebieg spotkania. W drugiej połowie "Miedziowi" dorzucili kolejną bramkę - bardzo ładną, bo bezpośrednio z rzutu wolnego, ale to nie podłamało gdańszczan, którzy na siedem minut przed końcem zdołali strzelić gola kontaktowego. Do samego końca biało-zieloni starali się doprowadzić do remisu, jednak ostatecznie komplet punktów został w Lubinie.

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 2:1 (1:0)
Bramki: Siga (19.), Zając (63.) - ? (83.)