Ważne zwycięstwo drużyny U19 w Białymstoku, porażki U17 i U15. Podsumowanie występów drużyn juniorskich w Centralnej Lidze Juniorów.

Ważne zwycięstwo U19 w Białymstoku

- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Zabrakło tylko trochę skuteczności pod bramką rywali. Nie wykorzystaliśmy również karnego przy stanie 0:0. Przeciwnik postawił nam wysoko poprzeczkę, ale zdaliśmy kolejny egzamin na 5. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zdeterminowani, aby wygrywać w każdym następnym spotkaniu. Mamy chwilę radości i od poniedziałku pracujemy, aby przedłużyć naszą serię spotkań bez porażki do pięciu w następny weekend – powiedział Marek Zieńczuk, trener drużyny U-19 Akademii Lechii Gdańsk.

Po 24. Kolejkach rozegranych spotkań podopieczni trenera Marka Zieńczuka zajmują 15. miejsce i tracą 5 punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie się w CLJ U-19. Do zakończenia rozgrywek zostało sześć kolejek.

Czy Biało-Zieloni podtrzymają dobrą passę pięciu kolejnych meczów bez przegranej przekonamy się w przyszłym tygodniu, kiedy będą podejmować na własnym boisku aktualnie 4. drużynę rozgrywek Zagłębie Lubin. Spotkanie zostanie rozegrane 29 kwietnia o godz. 12.00 w Gdańsku.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)

Bramka dla Lechii: Mikołaj Chaciński 52’

Skład Lechii: Kałduński – Nastewycz, Rachwał, Nikadon, Suchcicki (34’ Bajko), Kardaś, Juszczak, Jakuć, Gap (70’ Rzeźnik), Płotka (68’ Tonder), Chaciński (78’ Borkowski).

Strata punktów w ostatnich minutach meczu U17

Biało-Zieloni stracili bramkę już w 15. minucie spotkania, po indywidualnej akcji Igora Stańczaka z Warty. Kwadrans później wyrównał Julian Woźniak, po pięknym uderzeniu z rzutu rożnego. W drugiej połowie ani Lechia ani Warta nie stwarzały sobie dogodnych sytuacji, aż do 92. minuty, gdy gola na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobyła Warta po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego.

Po 25. kolejkach rozegranych spotkań Biało-Zieloni zajmują 9. miejsce z dorobkiem 34 punktów w grupie zachodniej CLJ U-17.

W 26. kolejce rywalem lechistów będzie Zagłębie Lubin, a spotkanie zostanie rozegrany 30 kwietnia o godz. 12.00.

Warta Poznań – Lechia Gdańsk 2:1 (1:1)

Bramka dla Lechii: Julian Woźniak 31’

Skład Lechii: Nowakowski – Ociepski, Madej, Rydelek (25’ Pospieszny), Woźniak, Treder (70’ Bieliński), Richert, Bromirski (65’ Stolc), Naklicki (86’ Taperek), Wiśniewski (70’ Jesionowski), Łuszcz.

Druga porażka z rzędu U15

Niestety nie udało się zrehabilitować gdańszczanom po ubiegłotygodniowej porażce z Lechem Poznań i tym razem podopieczni trenera Łukasza Gajowniczka ulegli liderowi grupy B Pogoni Szczecin 1:6. Honorową bramkę dla lechistów zdobył w 75. minucie Nikodem Chyliński.

Po 8. Kolejkach spotkań gdańszczanie plasują się 5. miejscu i tracą 10 punktów do lidera rozgrywek Pogoni Szczecin.

- Trzeba uznać wyższość rywala w tym meczu, wyciągnąć wnioski i pracować dalej w ciszy, spokoju i pełnej koncentracji na każdym kolejnym treningu i meczu – powiedział Łukasz Gajowniczek, trener drużyny U-15 Akademii Lechii Gdańsk.

Kolejny mecz Biało-Zieloni rozegrają 30 kwietnia w Środzie Wielkopolskiej, gdzie zmierzą się z tamtejszą Polonią. Początek spotkania o godz. 12.00

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 1:6 (0:3)

Bramki dla Lechii: Nikodem Chyliński 75’

Skład Lechii: Wojciechowski - Brodnicki, Rogoz (53’ Baczyński), Sobiech, Mazurkiewicz, Krajewski (41’ Chyliński), Łukasiak (50’ Dziedzia), Łodożynski, Radtke (50’ Wanke), Dawidowski, Pieczka.