Colors: Pink Color

Dnia 20 lutego 2024 roku były trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec przestał pełnić obowiązki trenera w Łódzkim Klubie Sportowym.

Były szkoleniowiec Biało-Zielonych rozpoczął swoją łódzką przygodę 12 października 2023 roku. Głównym zadaniem postawionym przed Piotrem Stokowcem było utrzymanie ŁKS-u w PKO BP Ekstraklasie. Klub z Łodzi pod jego wodzą rozegrał dziewięć spotkań ligowych oraz jeden w Pucharze Polski. W tym okresie w trzech spotkaniach ŁKS-u padł remis, a pozostałe siedem zakończyło się porażką. Co więcej, łodzianie stracili, aż 23 bramki a strzelili zaledwie 8. Czarę goryczy przelała ostatnia porażka w derbach Łodzi z Widzewem, gdzie klub prowadzony przez Piotra Stokowca przegrał 0:2. Łódzki beniaminek jest na ten moment najgorszym zespołem w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2023/24. Po dwudziestu spotkaniach zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Trenerowi Piotrowi Stokowcowi, jego asystentowi Łukaszowi Smolarowowi oraz trenerowi przygotowania motorycznego Mariuszowi Szymkiewiczowi dziękujemy za zaangażowanie i ich pracę w klubie, życząc im powodzenia w dalszej karierze. - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Piotr Stokowiec był szkoleniowcem Lechii Gdańsk od 5 marca 2018 roku do 28 sierpnia 2021 roku. Pod jego wodzą Biało-Zieloni rozegrali 139 spotkań, zdobyli Puchar Polski oraz Super Puchar Polski. 

https://twitter.com/LKS_Lodz/status/1759983521425207461

źródło: lkslodz.pl

29 grudnia 2023 roku odbyła się gala Clout MMA 3, na której zawalczył Jakub Wawrzyniak oraz Błażej Augustyn.

 

Dla Jakuba Wawrzyniaka pojedynek z Tomaszem Hajto był debiutem w sportach walki. Natomiast dla „Gianniego" nie była to pierwsza styczność z oktagonem. Mimo to były zawodnik Biało-Zielonych zaprezentował się zdecydowanie lepiej niż Tomasz Hajto. W pojedynku byłych reprezentantów Polski Jakub Wawrzyniak wygrał przez TKO w drugiej rundzie.

Szacunek dla Tomka, że cały czas podejmował walkę i szedł przed siebie. Nie wszedłem dobrze w pierwszą rundę, wtedy Tomek przeważał. Musiałem to przetrwać, a później już mi poszło - mówił Wawrzyniak w wywiadzie tuż po walce.

Natomiast Błażej Augustyn nie może zaliczyć swojego drugiego pojedynku w sportach walki do udanych. Mimo wygranej w debiucie z Krystianem Pudzianowskim kolejna walka nie przebiegła pomyślnie. Mimo aktywnego początku Augustyna, Zbigniew Bartman wykonał high kicka, po którym były zawodnik Lechii Gdańsk upadł w oktagonie i był liczony. Błażej Augustyn wstał, lecz po serii ciosów ponownie upadł i z grymasem bólu złapał się za rękę. Po interwencji lekarza Błażej Augustyn nie został dopuszczony do dalszej walki. Zbigniew Bartman wygrał przez TKO w pierwszej rundzie.

 

https://twitter.com/cloutmma/status/1740875638041653674

 

https://twitter.com/cloutmma/status/1740857262162297071

źródło: cloutmma.pl/ własne

W dniu 21 grudnia 2023 roku Lechia Gdańsk oraz TLG (Tylko Lechia Gdańsk) na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk podpisały porozumienie o współpracy. Głównym celem umowy jest promocja piłki nożnej oraz Lechii na Pomorzu.

– Współpraca pomiędzy Lechią Gdańsk a TLG to dla nas dobry krok mający na celu zbliżenie wszystkich członków naszej Biało-Zielonej rodziny. Łączą nas wspólne cele, pasja do piłki nożnej, a przede wszystkim miłość do Lechii Gdańsk na wszystkich poziomach i na każdej płaszczyźnie. Jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie nam obopólne korzyści oraz będzie to długie i trwałe partnerstwo – powiedział Paolo Urfer, prezes Lechii Gdańsk.

– Bardzo się cieszę z podpisanego porozumienia. Dziękujemy Lechii Gdańsk za deklarację woli współpracy, mamy nadzieję na wzajemne wsparcie skutkujące dalszą integracją Biało-Zielonej społeczności i promocją Lechii Gdańsk. Łączy nas wspólny cel, czujemy odpowiedzialność za Lechię Gdańsk – powiedział po podpisaniu porozumienia Mateusz Szerkus, prezes zarządu TLG.

O szczegółach współpracy dowiemy się więcej w najbliższym czasie.

 

https://twitter.com/LechiaGdanskSA/status/1737907033842811196

źródło: lechia.pl

Wawrzyniak, Augustyn i Kosecki to nazwiska byłych zawodników Lechii Gdańsk, którzy w najbliższym czasie zawalczą w MMA.

 

Błażej Augustyn, czyli piłkarz, który w gdańskiej Lechii rozegrał 64. spotkania to jedyny z powyżej wymienionych zawodników, który nie wyjdzie do oktagonu po raz pierwszy. Były obrońca Biało-Zielonych miał już okazje zadebiutować w sportach walki. 5 sierpnia 2023 roku na gali Clout MMA 1 Błażej Augustyn wygrał walkę z Dominikiem Pudzianowskim. Co ciekawe były zawodnik Lechii dowiedział się o pojedynku dzień wcześniej. Błażej Augustyn w kolejnej walce na gali Clout MMA 3 zmierzy się z utytułowanym siatkarzem Zbigniewem Bartmanem, który rozegrał w reprezentacji Polski 137. występów i zdobył z nią między innymi Mistrzostwo Europy w 2009 roku w Turcji.

 

Jakub Wawrzyniak rozegrał w Lechii 102. spotkania. Teraz spróbuje swoich sił w innym sporcie. Na gali Clout MMA 3 zmierzy się w „reprezentacyjnym pojedynku” z Tomaszem Hajto. Walka, która odbędzie się 29 grudnia 2023 roku, będzie dla byłego obrońcy Lechii debiutem w sportach walki. Natomiast „Gianni” ma już za sobą jedną walkę, którą przegrał z wyżej wymienionym Zbigniewem Bartmanem. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w formule K-1 w małych rękawicach na przestrzeni 3 rund po 3 minuty. W reprezentacji Polski Tomasz Hajto zagrał 62. spotkania, natomiast Jakub Wawrzyniak ma na swoim koncie 49. występów.

 

Jakub Kosecki zagrał dla Biało-Zielonych w 8. spotkaniach. Były zawodnik Lechii zadebiutuje w „klatce” na kolejnej gali Fame MMA, która odbędzie się w lutym 2024 roku. Jego przeciwnikiem będzie twórca internetowy - Łukasz „Tuszol” Tuszyński. Jakub Kosecki rozegrał w reprezentacji Polski 5. spotkań. 

https://twitter.com/cloutmma/status/1735035102625661327

https://twitter.com/famemmatv/status/1733640528439230970

źródło: cloutmma.pl/famemma.tv /własne

Louis D'Arrigo podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk. Nowy zawodnik Biało-Zielonych to 21-letni defensywny pomocnik z Australii. 

Urodzony w 2001 roku Australijczyk ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju U20 oraz U23. Poprzednim klubem Louisa D'Arrigo było australijskie Adelaide United, w którym zagrał łącznie w 102 spotkaniach. W poprzednim sezonie we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 30 meczach, w których zdobył 3 gole oraz 3 asysty. Nowy zawodnik Lechii obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Australii do lat 23, która bierze udział w turnieju eliminacyjnym o awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 roku. Do Polski przyleci 14 września i wtedy rozpocznie treningi z drużyną Lechii. Kontrakt Louisa D'Arrigo będzie obowiązywał do 2027 roku. 

Prezes Zarządu Paolo Urfer powiedział:
Louis to bardzo dynamiczna ósemka, waleczny i defensywny pomocnik. Jego mentalność i boiskowa inteligencja pomogą naszemu trenerowi poprowadzić Lechię do sukcesów. Louis nie może się doczekać spotkania z kibicami, nagrał już dla nich krótki filmik powitalny. Nasz środek pola wygląda teraz bardzo dobrze i mam nadzieję, że już niebawem kibice biało-zielonych będą mogli się cieszyć z naszej gry w tym sezonie oraz nadchodzącymi zwycięstwami.

 

https://twitter.com/LechiaGdanskSA/status/1699116641999577500?s=20

źródło: Lechia.pl/własne