Podopieczne Artura Kaima pokonały w Pszczółkach tamtejsza drużynę KS 5:1.  To pierwsze zwycięstwo drużyny z Gdańska w tym sezonie.

-Mecz mieliśmy pod kontrolą, ataki rywalek opierały się głównie o szybkie zawodniczki ustawione z przodu i tutaj trzeba przyznać, że nasza defensywa wykonała w tym meczu kapitalną robotę. Ale i w ofensywie strzelamy 5 goli. Więc cały zespół spisał się świetnie w tym spotkaniu. – mówił po spotkaniu trener Kaim.

Bramki dla Lechii zdobywały: Oliwia Wróblewska oraz Ewelina Kulla, które po razie trafiały do bramki Pszczółek, a także Marta Stasiulewicz, która trzykrotnie wpisywała się na listę strzelczyń.

-Determinację i chęć zwycięstwa było widać od początku spotkania. Wróciła do nas Sara Strychalska co na pewno jest dla nas dużym atutem ofensywnym. Gratuluje drużynie postawy w meczu oraz wysokiego zwycięstwa! Przeciwniczkom dziękuje za rywalizację i życzę powodzenia w kolejnych spotkaniach. – dodał na zakończenie szkoleniowiec lechistek.

Po czterech kolejkach rozegranych spotkań gdańszczanki z dorobkiem czterech punktów plasują się na 6. miejscu. Na czele tabeli niezmiennie drużyna LFA Szczecin z dorobkiem dwunastu punktów. Na drugim miejscu plasuje się drużyna Słupczanki Słupcy z taką samą liczbą punktów, zaś na trzeciej pozycji, Chemik Bydgoszcz z dziewięcioma punktami, z którym Biało-Zielone zmierzą się w 5. Kolejce.

Mecz z Chemikiem Biało-Zielone rozegrają w najbliższą sobotę w Sopocie na Stadionie Rugby przy ul. Jana z Kolna.  Początek mecz o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Potok Pszczółki – Lechia Gdańsk 1:5 (1:2)

Bramki dla Lechii: Ewelina Kulla (33’), Oliwia Wróblewska (90’), Marta Stasiulewicz (23’, 76’, 90+4’)

Lechia Gdańsk: Klaudia Gocel (B), Aneta Fryca, Aleksandra Kolesińska (77’ Jolanta Kużdub), Ewelina Kulla (82’ Elwira Stankowska), Aleksandra Kurek, Katarzyna Sokołowska, Marta Stasiulewicz, Sara Strychalska (63’ Helena Szpraca), Katarzyna Tarnowska (C), Zuzanna Urban, Oliwia Wróblewska

Rezerwy: Jolanta Kuźdub (77'), Zofia Pierzchlińska, Elwira Stankowska (82'), Helena Szprada (63'), Julia Węsierska (B), Kalina Wiśniewska