Jak podała oficjalna strona Akademii Lechii Gdańsk z końcem czerwca prace w klubie kończy dotychczasowy szkoleniowiec drużyny U17 Tomasz Byszko.

Tomasz Byszko z Lechią Gdańsk związał się 8 lat temu. W tym czasie prowadził drużyny młodzieżowe, CLJ U19 oraz ostatnio drużynę U17. W sezonach 2020/21 – 2021/22 pełnił rolę asystenta trenera pierwszej drużyny.

 

– Chciałbym podziękować trenerowi Tomaszowi Byszko za wkład włożony w rozwój Akademii. Przez 8 lat pracy przeszedł przez wszystkie szczeble pracy trenera w Klubie – od grup młodzieżowych do pierwszego zespołu Lechii Gdańsk, po czym ponownie wrócił do Akademii. Trener Byszko zawsze był w pełni zaangażowany w swoje działania, które realizował z największą starannością i dokładnością, zarówno w realizacji procesu szkolenia i rozwoju zawodników, a kończąc na aspektach organizacyjnych. Mam nadzieję, ze ścieżka kariery trenerskiej, którą będzie podążał trener Byszko będzie naznaczona sukcesami – powiedział dla lechia.pl Paweł Wolański, Dyrektor Akademii Lechii Gdańsk.

Nazwisko nowego szkoleniowca zespołu U17 mamy poznać, gdy Klub ustali warunki współpracy z potencjalnym kandydatem. 

Trenerowi życzymy powodzenia w dalszej karierze