Remis U-19, wygrana U-17 i porażka U-15 to rezultaty juniorskich drużyn Akademii Lechii Gdańska S.A. po weekendowej kolejce spotkań. Zapraszamy do zapoznani się z podsumowaniem występów Biało-Zielonych w Centralnej Lidze Juniorów. 

U19 / Centralna Liga Juniorów, 23. kolejka

Lechia Gdańsk – Escola Varsovia 1:1 (1:1)

Bramka dla Lechii: Oliwer Jakuć 15’

Skład Lechii: Kałduński – Brzęk, Rachwał, Nikadon – Śmiglewski, Kardaś, Juszczak, Jakuć (75’ Bajko) – Rzeźnik (55’ Lemka, 81’ Płotka), Tonder (55’ Chaciński), Gap.  

Biało-Zieloni kontrolowali przebieg meczu do momentu, gdy stracili bramkę w 38. minucie meczu. Wówczas inicjatywę przejęła Escola, która częściej utrzymywała się przy piłce. Wyraźniej natchniona dobrą końców pierwszej połowy Escola, także w drugiej częściej spotkania częściej utrzymywała się przy piłce. Ostatecznie jednak żądna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, w konsekwencji czego obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów. 

Po 23. kolejkach spotkań Biało-Zieloni zajmują 15. miejsce ze stratą sześciu punktów do 12., gwarantującego utrzymanie w CLJ miejsca. W następnej kolejce lechiści udadzą się do Białegostoku, gdzie zmierzą się z tamtejszą Jagiellonią.

U17 / Centralna Liga Juniorów, 24. kolejka

Lechia Gdańsk – Odra Opole 2:1 (0:1)

Bramki dla Lechii: Bartosz Borkowski 88’ (rzut karny po faulu na Michale Smarzu), Dominik Stolc 90+3’ (asysta Borkowski)

Skład Lechii: Nowakowski – Ociepski, Smarz, Rydelek, Woźniak (85’ Madej), Pospieszny (57’ Richert), Nastewycz (57’ Stolc), Treder (57’ Wiśniewski), Naklicki (65’ Łuszcz), Płotka (57’ Borkowski), Bajko (70’ Bromirski).

Od początku meczu gdańszczanie dominowali na boisku. Pomimo straconej bramki Biało-Zieloni wciąż dyktowali warunki gry i dążyli do szybkiego wyrównania. Za nim ta sztuka udała sie Biało-Zielonym, zdążyli stworzyć trzy klarowane sytuacji, po których mogli wyrównać, a następnie wyjść na dwubrakowe prowadzenie. Ostatecznie bramka wyrównująca padła w 88. minucie za sprawą Bartosza Borkowskiego, a bramkę na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobył w doliczonym czasie Dominik Stolc.

Po 24. kolejce spotkań grupy zachodniej Biało-Zieloni zajmują 9. miejsce z dorobkiem 36 punktów. W następnej kolejce gdańszczanie udadzą się do Poznania, żeby tam zmierzyć się z zespołem Warty Poznań.

 

U15 / Centralna Liga Juniorów, grupa B, 7. kolejka runda wiosenna

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 2:3 (0:1)

Bramki dla Lechii: Kacper Dawidowski 49’ (rzut karny), Wiktor Wanke 77’ (asysta Jeremi Iwanicki)

Skład Lechii: Wojciechowski – Brodnicki (72’ Bączyński), Rogoz, Sobiech, Mazurkiewicz (51’ Krajewski), Łukasiak (65’ Wanke), Radtke, Dziedzia (41’ Łodożyński), Dawidowski (60’ Chyliński), Pieczka, Iwanicki.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. W ostatnich minutach Biało-Zieloni stworzyli sobie świetną akcję, po której piłka nieznacznie minęła bramkę gości. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, niespodziewanie na prowadzenie wyszła drużyna Lecha Poznań i to lechici cieszyli się z trzech punktów.