Lechia Gdańsk zagra z Jagiellonią Białystok bez udziału kibiców. To efekt oddalenia przez Związkowy Trybunał Piłkarski PZPN wniosku Lechii o zniesienie rygoru natychmiastowej wykonalności kary nałożonej przez Komisję Ligii Ekstraklasy.

Związkowy Trybunał Piłkarski oddalił wniosek gdańskiego klubu o zniesienie natychmiastowej wykonalności rozegrania spotkania bez udziału widzów. Nie rozpatrywał jednak samego odwołania od kary orzeczonej przez Komisję Ligi. Należy się spodziewać, że odwołanie Lechii stanie się ponownie przedmiotem obrad Trybunału w najbliższej przyszłości, ale dla fanów, którzy nie obejrzą najbliższego meczu, nie będzie to miało większego znaczenia.

Źródło: Lechia.pl

Komentarz redakcji:

Jako, że nasz serwis jest portalem kibiców Lechii Gdańsk jesteśmy gigantycznie zasmuceni takimi postanowieniami Związkowego Trybunału Piłkarskiego.  Co prawda rozumiemy, że kara się należy, ale żeby karać cały świat normalnych kibiców? Takie postępowanie jest co najmniej bardzo dziwne, tym bardziej, że wypacza to zdrową sportową rywalizację. Mecz z Jagiellonią jest jednym z decydujących spotkań o pozostanie w Ekstraklasie.

Pytamy także dlaczego dochodzi do takich wydarzeń na gdańskim stadionie. Gdzie tkwi przyczyna? Po co były montowane bramki, monitoring? 

Piłka nożna dla kibiców !!!